Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci spotkali się z przedszkolakami z Bajkolandii

  • Dodano: 2021-09-29 08:30, aktualizacja: 2021-09-29 10:13

Do Przedszkola Miejskiego nr 39 w Rudzie Śląskiej zawitali niecodzienni goście. Dzieci odwiedzili dzielnicowy z Komisariatu Policji V – młodszy aspirant Szymon Sikora i aspirant Roman Aleksandrowicz profilaktyk z rudzkiej komendy. Mundurowi podczas spotkań z dziećmi w przedszkolach rozmawiają o ich bezpieczeństwie, uczą i przypominają dzieciom co im wolno, a co może być dla nich zagrożeniem.

Jednym z ustawowych zadań policji jest prewencja i profilaktyka zagrożeń

Jedną z dróg realizacji tych zadań jest z kolei kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa. Policjanci czynią to poprzez systematyczne spotkania z dziećmi. I tak w kolejnym już spotkaniu z przedszkolakami uczestniczył dzielnicowy z „ piątki” młodszy aspirant Szymon Sikora i policyjny profilaktyk aspirant Roman Aleksandrowicz z rudzkiej komendy.

Dzieci wysłuchały rozmowy na temat bezpiecznego korzystania z dróg i chodników, oraz w bardzo przystępny sposób poznały zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci opowiedzieli przedszkolakom o nowej kampanii śląskiej Policji dotyczącej zaginięć i zagubień dzieci. Mamo, Tato tu jestem ma uzmysłowić nie tylko rodzicom, ale także dzieciom zagrożenia, jakie mogą na nie czyhać w dużych sklepach, centrach handlowych, w trakcie festynów i wszędzie gdzie dziecko może niespodziewanie oddalić się od rodzica.

Każdy przedszkolak uczestniczący w spotkaniu otrzymał charakterystyczną czapkę z logo kampanii i odblaskową opaskę. Oba te prezenty pomogą dzieciom być widocznym również na drodze. Jak zawsze przedszkolaki nie skupiły się tylko na słuchaniu, opowiadały policjantom o swoich przygodach i o tym co się nauczyły. Na koniec oczywiście wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wizyta policjantów w przedszkolu przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, co dostarczyło dzieciom wiele radości, a czas spędzony z mundurowymi na długo zostanie w ich pamięci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również