Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sprawcą sobotniej katastrofy może być 67-latek z Cieszyna. Mężczyzna został zatrzymany

 • Dodano: 2020-08-24 16:45

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach złożyła wniosek o aresztowanie 67-latka z Cieszyna, który mógł przyczynić się do sobotniej katastrofy na DK-88, w wyniku której śmierć poniosło 9 osób. 

Mężczyzna kierujący samochodem marki volkswagen został dziś rano przesłuchany w gliwickiej prokuraturze, gdzie przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy, w wyniku której śmierć poniosło 9 osób, a kolejnych siedem odniosło obrażenia. Grozi mu za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

Mężczyzna ten nie potrafił odnieść się do przedstawionego mu zarzutu, stwierdził, że nie widział jadącego z naprzeciwka pojazdu, nie pamięta samego przebiegu zdarzenia, pamięta tylko huk i nie wie jak do tego zdarzenia doszło – mówi Karina Spruś z gliwickiej prokuratury - Ze wstępnych ustaleń wynika, że podejrzany podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu. Nie zauważył jadącego z naprzeciwka traffica. Obaj podjęli manewry obronne, wskutek czego kierujący busem zjechał na pobocze, bus przewrócił się, a następnie sunąc po jezdni zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem – dodaje. 

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej Karina Spruś, do aresztowania kierowcy przyczyniły się także zeznania rannego kierowcy autokaru. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę 22 sierpnia około godziny 22:30 na gliwickim odcinku DK-88. Pierwsi na miejsce przybyli strażacy:

Już w momencie dojazdu na miejsce zdarzenia jeden zastęp zatrzymał się przy samochodzie volkswagen. To była odległość około 300 metrów - mówił podczas konferencji prasowej Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej Roman Klecha – pozostałe pojechały na miejsce gdzie doszło do zderzenia. Kierowca autokaru był zakleszczony – relacjonował komendant – pozostali pasażerowie byli na zewnątrz. Prowadziliśmy również działania ratownicze przy samochodzie renault – tam został odcięty dach i nastąpiła próba ewakuacji poszkodowanych. W międzyczasie dojechały zespoły ratownictwa medycznego i koordynator medycznych działań ratunkowych stwierdził zgon wszystkich osób jadących busem. 

Jak informuje gliwicka prokuratura, dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone w ciągu następnych kilku dni. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok ofiar wypadku, przesłuchani zostaną kolejni świadkowie. Wymagana też będzie ekspertyza biegłych. 

Komentarze (15)    dodaj »

 • Pola

  a ja słyszałam ze sprawcą był hanys

 • georg

  ty sie odpie---ol od hanysow cieciu zesrany

 • fajerberga

  A co to ma do rzeczy?

 • marco

  Stare dziady to powinni tylko autobusami jeździć. Siwy łeb na drodze albo źle widzi, albo tamuje cały ruch.

 • Bob budowniczy

  Nie ma jak to młodzi miszczowie prostej w starych wypie rdzianych szrotach po niemcu co płakał ale ze szczęścia jak sprzedawał. Lata praktyki ale na konsoli.

 • zigfrid

  Pewnie tamują ci ruch jadąc zgodnie z przepisami bo przecież twój Golf może więcej. Statystyki są nieubłagane średnia liczba wypadków w wieku 18-24 jest kilkukrotnie wyższa niż w innych grupach. Oczywiście nie znaczy to że inni nie popełniają błędów ale znacznie rzadziej.

 • ewald

  Niemiec płakał ( ze szczęścia) jak sprzedawał polskiej gów narzerii swego rzępa , mały przebieg lakier w 100% oryginalny tylko z dwóch poskładany ale co tam za 5 dych zatankuję i jestem panem na osiedlu

 • fajerberga

  To nie wiedziałem, że drogi są tylko dla młodych gniewnych, z włączoną funkcją nieśmiertelności, w pełnoletnich panzervagenach golfach po wieśtuningu... Ale niech będzie, że ty się nigdy nie zestarzejesz...po prostu młodo umrzesz :-)

 • stary szofer

  Te marko ty to pewno be emkom hulosz,pewno wczesnie czy jakos tak ogałaska sie owiniesz ino czekej anie hopej.

 • Alojz, tyn prawdziwy

  Młodym do 25lat podwyższyć OC bo mają za tanio. Jadą w zapier dzianych strupach a na dodatek mózgu brak.

 • ...

  Ani sie obejrzysz a bydziesz taki sam.

 • Pakolin

  Jedno co jest pewne to to że byś hechal w [...] za szybko. I mogą mi się tu [...] szefowie i niby kierowcy z firm przewozowych że tak nie jest bo muszą, jednak droga weryfikuje więc se darujcie.

 • Padre

  Napisz to jeszcze raz ale po polsku.

 • Darek

  My serio nie mamy tematow dot. naszego miasta?Temat z Gliwic smutny i przykry ale czy artykul wart kopiowania?

 • Omega

  Pasażerami autobusu byli min. rudzianie. Artykuł dotyczy Rudy Śląskiej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również