Wiadomości z Rudy Śląskiej

Stowarzyszenie "Nadzieja" świętuje w tym roku 25-lecie istnienia

  • Dodano: 2019-10-10 13:45, aktualizacja: 2019-10-16 10:42

Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych "Nadzieja" świętuje w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty odbyła się uroczystość, podczas której oprócz życzeń i podziękowań, nie zabrakło też występów artystycznych podopiecznych stowarzyszenia.

Dzisiaj wspominamy 25 lat istnienia naszego stowarzyszenia. Jest to okres niezwykle dla nas bogaty i pełny pięknych wspomnień. Jestem bardzo wzruszona. Od paru lat w naszych szeregach jest wiele młodych osób. Zawsze oto zabiegałam, bo właśnie w nich jest nadzieja. Ja najbardziej cieszę się z tego, że "Nadzieja" będzie się dalej rozwijała. Z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim osobo, które przez te 25 lat przyczyniły się do istnienia naszego stowarzyszenia. Dziękuję także naszym podopiecznym, bo to oni są tutaj najważniejsi - mówiła wiceprezes stowarzyszenia - Małgorzata Kubela.

Stowarzyszenie powstało w sierpniu 1994 roku z inicjatywy komitetu założycielskiego, składającego się z rodziców i zarazem opiekunów osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie jest dobrowolną organizacją społeczną, o charakterze samopomocowym, skupiającą rodziny i przyjaciół osób niepełnosprawnych, które z powodu niepełnosprawności umysłowej lub fizycznej nie są zdolne do samodzielnego zaspokajania swych podstawowych potrzeb życiowych i są trwale, lub częściowo uzależnione od pomocy i opieki innych osób.

Podstawowym celem Stowarzyszenia jest wzajemne wspieranie się jego członków w działaniach opiekuńczych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych i innych wobec pozostających pod ich pieczą osób niepełnosprawnych. Przez działanie opiekuńcze, terapeutyczne, rehabilitacyjne i inne rozumie się działania ukierunkowane na umożliwienie podopiecznym optymalnego rozwoju, jak i zrealizowania ich możliwości osobowych – w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i społecznym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.