Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sukces gimnastyczek z KPKS "Halemba". Zajęły 8. miejsce na Mistrzostwach Świata!

 • Dodano: 2021-07-20 09:45, aktualizacja: 2021-07-20 13:03

Trzy Emilie, które na co dzień trenują razem w Katolickim Parafialnym Klubie Sportowym "Halemba", zajęły 8. miejsce na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Sportowej w Genewie.

Sukces młodych gimnastyczek

Zespół w składzie Emilia Biernat, Emilia Urbańska i Emilia Wodyk, zajął 8. miejsce w grupie wiekowej 11-17 lat na Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Sportowej, odbywających się w Genewie. Pierwszy układ pozwolił zająć zawodniczkom 12. miejsce, jednak kolejny, dynamiczny, sprawił, że dziewczyny awansowały na 8. miejsce i zakwalifikowały się do finału. 

Zespół nie ma jednak zamiaru zwalniać tempa – już we wrześniu zdolne rudzianki będą reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy we włoskim Pesaro.

Katolicki Parafialny Klub Sportowy "Halemba"

Klub został założony w 2001 roku w Rudzie Śląskiej. Obecnie działają w nim dwie sekcje: siatkówki oraz akrobatyki sportowej. W sekcji akrobatyki trenuje około 150 osób, podzielonych na mniejsze zespoły pod kątem umiejętności i wieku. Treningi akrobatyczne odbywają się w Szkole Podstawowej nr 24 w Halembie oraz na Hali Sportowej w Orzegowie.

Komentarze (7)    dodaj »

 • wierny

  nie rozumiem o co tu chodzi, czy to dzieci proboszcza?

 • Babcia Basia

  Lepiej późno niż wcale . To było niebawem m-c temu . Mimo tego gratulacje i powodzenia na Mistrzostwach Europy w Pesero. Wierny kibic.

 • Fred

  Jaki kraj reprezentowały zawodniczki? Bo to, to co trzymają w rękach nie jest flagą Polski!!!! Nawet sportowców nie możemy nauczyć barw narodowych?

 • Int

  Od rodziny królewskiej tzn założycieli i KS.proboszcza

 • pepe

  Super Dziewczyny. Gratulacje.

 • Kowalski

  Gratulacje dla dziewcząt! Orientuje się ktoś może skąd nazwa Katolicki Parafialny Klub Sportowy?

 • Kibic

  Ja się orientuję. KPKS HALEMBA powstal 20 lat temu przy Parafii MBR w Halembie i dzisiaj jest największym klubem sportowym w Rudzie Śląskiej. Stąd ta nazwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również