Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szkoła muzyczna w Rudzie Śląskiej zmieni nazwę

 • Dodano: 2021-04-23 14:15

Miejska Szkoła Muzyczna II Stopnia w Rudzie Śląskiej od teraz będzie Państwową Szkołą Muzyczną II Stopnia. Radni przegłosowali zmiany podczas ostatniej sesji Rady Miasta.


Miejska Szkoła Muzyczna II Stopnia w Rudzie Śląskiej- Nowym Bytomiu mieści się w budynku przy ul. Piotra Niedurnego 36 w Rudzie Śląskiej i wchodzi w skład Zespołu Szkół Muzycznych I i II Stopnia w Rudzie Śląskiej. Od 1 września będzie obowiązywała już nowa nazwa placówki, bowiem zmieniono ją na Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia. Razem z Państwową Szkoła Muzyczną I Stopnia im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego będą tworzyły Zespół Szkół Muzycznych I i II Stopnia.

Magistrat przygotowując zmianę nazwy szkoły, powoływał się na rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 22 sierpnia 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i placówek artystycznych (Dz.U z 2019 r. poz. 1624). Zgodnie z nim w przypadku szkoły prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego nazwa szkoły może zawierać określenie „państwowa". 

- W związku z powyższym ze wspólnym wnioskiem o zmianę nazwy z Miejskiej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rudzie Śląskiej na Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia w Rudzie Śląskiej do Prezydenta Miasta wystąpiła Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski ww. szkoły – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Zmiany wejdą w życie 1 września 2021 roku. 

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • Zonk

  Dodali jeden wyraz, a teraz wymiana druków, tablic, pieczątek itp....... a potem płacz pani Dziedzic - jak to oświata jest niedofinansowana.

 • Francik

  Proszę najpierw przeczytać cytowane rozporządzenie a dopiero potem negatywnie komentować.

 • Zonk

  Może zawierać słowo "państwowa" a nie musi czyli dalej wydajemy pieniądze na głupoty, a potem wyłączymy resztę latarni i podniesiemy ceny wywozu śmieci.

 • Francik

  A czy może zawierać słowo Miejska? Nadal odsyłam do rozporządzenia.

 • Francik

  Proszę najpierw przeczytać cytowane rozporządzenie a dopiero potem negatywnie komentować.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.