Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej otrzymał nowy sprzęt

 • Dodano: 2021-02-01 12:00

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej otrzymał nowy sprzęt. Nowoczesny aparat USG trafił na Oddział Neonatologiczny.

Dzięki nowej aparaturze możliwa będzie lepsza i szybsza diagnostyka. Jak czytamy na stronie rudzkiego szpitala, to kolejny sprzęt, który udało się kupić dzięki dofinansowaniu ze środków województwa śląskiego.

- Lepsza i szybsza diagnostyka za sprawą nowoczesnego USG. To kolejny sprzęt zakupiony dzięki dofinansowaniu ze środków województwa śląskiego. W ten sposób chcemy chronić pacjentów oraz personel Oddziału Neonatologicznego w przypadku urodzenia noworodka z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u matki. Kobiety w ciąży z całego województwa kierowane są do naszego szpitala. Chcemy im i ich dzieciom zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa - piszą przedstawiciele Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

To jednak niejedyne nowe urządzenie, które w ciągu kilku ostatnich miesięcy, zostało zakupione przez rudzki szpital. Oprócz nowoczesnego USG do lecznicy trafiło także: 

 • 8 kardiomonitorów, które umożliwiają wydzielenie izolowanych stanowisk z podejrzeniem lub stwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-Cov2;
 • skaner RTG, który służy do kompleksowej opieki nad każdym pacjentem z podejrzeniem COVID-19;
 • 2 mobilne urządzenia do automatycznej dezynfekcji pomieszczeń za pomocą suchej mgły pomagają nam w walce z wirusami, bakteriami i grzybami.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Anty komuch

  A teraz przyjdzie Jurek naklei serduszka i powie że to od niego. A debile uwierzą i będzie "gdyby nie Jurek to by ludzi nie było czym leczyć"

 • Ślepy

  Jakoś ńiy widzã tam naklejki.

 • Mieszkaniec

  Ja- bydom to obsługiwać te, co ich wy[...]iom z gruby.Do aparatury Owsiaka obsługi niy bydzie.

 • szerga

  Aparatura super dobro sprawa,ale ludziom dejcie godziwo zapłata za obsługa tej aparatyry co ludzi leczy,pomaga,ito bez reklamydac co sie mo dac jasne i basta,

 • Binia

  A ludzi do obsługi mają???

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.