Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Anioły w piżamkach” kolorują ściany Poradni Neonatologicznej w Szpitalu Miejskim w Goduli

  • Dodano: 2020-03-04 11:30

Wolontariusze rudzkiej Fundacji "Anioły w piżamkach" swoimi bajkowymi pracami dekorują w Poradni Neonatologicznej w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Wcześniej w ten sam sposób ozdobili bielszowicki Oddział Pediatrii oraz sale chorych Oddziału Neonatologicznego w rudzkim szpitalu.

- Wszyscy, którzy obserwują nasze poczynania wiedzą doskonale , że mamy szczęście otaczać się cudownymi osobami! Mamy cudownych wolontariuszy i ich rodziców, "Nasze Panie", darczyńców, wszystkie osoby, z którymi realizujemy potrzebne i ważne projekty. Wasza obecność codziennie nas uskrzydla! Mamy również kochaną Beatę, którą uskrzydla artystyczna praca dla innych. Dziś Beatka ukończyła kolejne swoje dzieło - dekoracje ścienne w Poradni Neonatologicznej w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej - czytamy na stronie Fundacji.

W ubiegłym roku wolontariusze Fundacji ozdobili bielszowicki Oddział Pediatrii oraz ściany w aż pięciu salach chorych Oddziału Neonatologicznego w Goduli. To tam do pełni sił i zdrowia dochodzą te wcześniaki, które opuściły już Odcinek Intensywnej Terapii Noworodka.

- Pierwszą taką dekorację oddziału dziecięcego wykonaliśmy w Bielszowicach kilka miesięcy temu i poszłyśmy za ciosem, szukając dalej takich miejsc w Rudzie Śląskiej. Miejsc, które potrafimy własnymi rękami przemienić, po to, żeby sprawiać radość dzieciom ich rodzicom i personelowi szpitala. Na tym opiera się działalność naszej Fundacji. To jest działalność charytatywna, wolontariacka i do tego też wychowujemy nasze dzieci. Mamy grupkę około 25-30 podopiecznych i tego na własnym przykładzie ich uczymy, że mają dać coś od siebie bezinteresownie i bezpłatnie - tłumaczyła wtedy Joanna Kurzyk, wiceprezes Fundacji Anioły w piżamkach.

Rodzice małych pacjentów oraz personel szpitala i poradni są zachwyceni nowym wyglądem poradni. A jak podoba Wam się ten pomysł?

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.