Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Anioły w piżamkach” kolorują ściany Poradni Neonatologicznej w Szpitalu Miejskim w Goduli

  • Dodano: 2020-03-04 11:30

Wolontariusze rudzkiej Fundacji "Anioły w piżamkach" swoimi bajkowymi pracami dekorują w Poradni Neonatologicznej w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Wcześniej w ten sam sposób ozdobili bielszowicki Oddział Pediatrii oraz sale chorych Oddziału Neonatologicznego w rudzkim szpitalu.

- Wszyscy, którzy obserwują nasze poczynania wiedzą doskonale , że mamy szczęście otaczać się cudownymi osobami! Mamy cudownych wolontariuszy i ich rodziców, "Nasze Panie", darczyńców, wszystkie osoby, z którymi realizujemy potrzebne i ważne projekty. Wasza obecność codziennie nas uskrzydla! Mamy również kochaną Beatę, którą uskrzydla artystyczna praca dla innych. Dziś Beatka ukończyła kolejne swoje dzieło - dekoracje ścienne w Poradni Neonatologicznej w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej - czytamy na stronie Fundacji.

W ubiegłym roku wolontariusze Fundacji ozdobili bielszowicki Oddział Pediatrii oraz ściany w aż pięciu salach chorych Oddziału Neonatologicznego w Goduli. To tam do pełni sił i zdrowia dochodzą te wcześniaki, które opuściły już Odcinek Intensywnej Terapii Noworodka.

- Pierwszą taką dekorację oddziału dziecięcego wykonaliśmy w Bielszowicach kilka miesięcy temu i poszłyśmy za ciosem, szukając dalej takich miejsc w Rudzie Śląskiej. Miejsc, które potrafimy własnymi rękami przemienić, po to, żeby sprawiać radość dzieciom ich rodzicom i personelowi szpitala. Na tym opiera się działalność naszej Fundacji. To jest działalność charytatywna, wolontariacka i do tego też wychowujemy nasze dzieci. Mamy grupkę około 25-30 podopiecznych i tego na własnym przykładzie ich uczymy, że mają dać coś od siebie bezinteresownie i bezpłatnie - tłumaczyła wtedy Joanna Kurzyk, wiceprezes Fundacji Anioły w piżamkach.

Rodzice małych pacjentów oraz personel szpitala i poradni są zachwyceni nowym wyglądem poradni. A jak podoba Wam się ten pomysł?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również