Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szybki przejazd przez bramki. Nowa usługa na autostradzie A4 Katowice-Kraków

  • Dodano: 2019-07-17 14:15, aktualizacja: 2019-07-18 06:35

Nie trzeba szukać gotówki czy wyciągać karty płatniczej, na autostradzie A4 Katowice-Kraków można skorzystać z szybkiego przejazdu przez bramki – wystarczy zainstalować aplikację Autopay.

Przez bramki z aplikacją

Nowa metoda opłat za przejazd autostradą wykorzystuje tzw. videotolling, czyli odczyt tablic rejestracyjnych. Żeby z niej skorzystać wystarczy pobrać na swój telefon aplikację Autopay. Następnie zarejestrować się w aplikacji podając numer rejestracyjny oraz kartę płatniczą. Z szybkich przejazdów można korzystać przez specjalnie oznakowane bramki na placach poboru w Mysłowicach i Balicach.

- Opłaty pobierane są na dwóch placach poboru: połowa opłaty na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej. Przykładowo kierowcy, który jedzie z Katowic do Krakowa na placu poboru w Mysłowicach samochodem osobowym z karty płatniczej zostanie pobrana kwota 10 zł, oraz 10 zł na placu poboru w Balicach – podaje Stalexport Autostrada Małopolska.

Z płatności przy wykorzystaniu aplikacji Autopay na A4 Katowice-Kraków mogą korzystać kierowcy pojazdów osobowych, oraz małych i dużych pojazdów ciężarowych. Nie trzeba mieć nawet przy sobie telefonu z aplikacją. Kamery odczytają numery rejestracyjne, a system poboru sprawdzi czy pojazd z konkretną tablicą został zarejestrowany. Kierowca może przejechać przez bramkę tylko wówczas gdy po lewej stronie pasa ruchu zapali się zielone światło i zostanie podniesiony szlaban.


Kierowcy, którzy korzystają z urządzenia A4Go i chcą w ten sposób zapłacić za przejazd, a jednocześnie są zarejestrowani w Autopay powinni wyłączyć w tej aplikacji autostradę Katowice-Kraków.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Adam

    Szybki przejazd. Śmiechu warte co 5 km roboty drogowe i ograniczenia do 70 km. Nie wspomnę o opłacie za 60 km niby autostrady. Brak słów

  • Tom

    Szybki przejazd to jest zakup winiety tak jak na Słowacji i jedziesz sobie gdzie chcesz!.A tutaj znowu aplikacje, systemy i pieron wie co jeszcze a korki jak były tak są

  • Zyjinaczej.pl

    Dokładnie! Gdyby przynajmniej zrobili jeden system platnosci na wszystkich autostradach... A tak to co autostrada to inny sposob platnosci tak wiec i tak wszyscy czekaja i tak...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.