Wiadomości z Rudy Śląskiej

Szybki przejazd przez bramki. Nowa usługa na autostradzie A4 Katowice-Kraków

  • Dodano: 2019-07-17 14:15, aktualizacja: 2019-07-18 06:35

Nie trzeba szukać gotówki czy wyciągać karty płatniczej, na autostradzie A4 Katowice-Kraków można skorzystać z szybkiego przejazdu przez bramki – wystarczy zainstalować aplikację Autopay.

Przez bramki z aplikacją

Nowa metoda opłat za przejazd autostradą wykorzystuje tzw. videotolling, czyli odczyt tablic rejestracyjnych. Żeby z niej skorzystać wystarczy pobrać na swój telefon aplikację Autopay. Następnie zarejestrować się w aplikacji podając numer rejestracyjny oraz kartę płatniczą. Z szybkich przejazdów można korzystać przez specjalnie oznakowane bramki na placach poboru w Mysłowicach i Balicach.

- Opłaty pobierane są na dwóch placach poboru: połowa opłaty na bramce wjazdowej oraz druga połowa na bramce wyjazdowej. Przykładowo kierowcy, który jedzie z Katowic do Krakowa na placu poboru w Mysłowicach samochodem osobowym z karty płatniczej zostanie pobrana kwota 10 zł, oraz 10 zł na placu poboru w Balicach – podaje Stalexport Autostrada Małopolska.

Z płatności przy wykorzystaniu aplikacji Autopay na A4 Katowice-Kraków mogą korzystać kierowcy pojazdów osobowych, oraz małych i dużych pojazdów ciężarowych. Nie trzeba mieć nawet przy sobie telefonu z aplikacją. Kamery odczytają numery rejestracyjne, a system poboru sprawdzi czy pojazd z konkretną tablicą został zarejestrowany. Kierowca może przejechać przez bramkę tylko wówczas gdy po lewej stronie pasa ruchu zapali się zielone światło i zostanie podniesiony szlaban.


Kierowcy, którzy korzystają z urządzenia A4Go i chcą w ten sposób zapłacić za przejazd, a jednocześnie są zarejestrowani w Autopay powinni wyłączyć w tej aplikacji autostradę Katowice-Kraków.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Adam

    Szybki przejazd. Śmiechu warte co 5 km roboty drogowe i ograniczenia do 70 km. Nie wspomnę o opłacie za 60 km niby autostrady. Brak słów

  • Tom

    Szybki przejazd to jest zakup winiety tak jak na Słowacji i jedziesz sobie gdzie chcesz!.A tutaj znowu aplikacje, systemy i pieron wie co jeszcze a korki jak były tak są

  • Zyjinaczej.pl

    Dokładnie! Gdyby przynajmniej zrobili jeden system platnosci na wszystkich autostradach... A tak to co autostrada to inny sposob platnosci tak wiec i tak wszyscy czekaja i tak...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również