Wiadomości z Rudy Śląskiej

Temperatura spadnie nawet do -20 stopni Celsjusza! Sprawdź prognozę pogody

 • Dodano: 2021-01-12 13:15

Pogoda w tym tygodniu z dnia na dzień będzie robić się coraz bardziej zimowa. Dominować będą opady śniegu, okresami intensywniejsze, a temperatura będzie coraz niższa, choć już na początku tygodnia w kotlinach karpackich spadać będzie nawet do -18°C. Chłodne powietrze, które zacznie napływać nad Polskę w drugiej połowie tygodnia pochodzić będzie znad północnej Rosji.

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

IMGW ostrzega we wtorek przed silnym mrozem w Małopolsce i na Podkarpaciu, oraz porywistym wiatrem na Dolnym Śląsku. Najniższą temperaturę około – minus 16 stopni Celsjusza – zanotowano rano w Łopusznej.

W środę Polska nadal pozostawać będzie pod wpływem niżu znad Bałtyku przez co w całym kraju na niebie dominować będą chmury, z których okresami będzie padał śnieg lub deszcz ze śniegiem. W nocy będzie już nieco cieplej, zwłaszcza na południu, gdzie temperatura nie spadnie poniżej -12°C. W ciągu dnia temperatura maksymalna znów będzie około 0°C (przeważnie od -1°C do 2°C). Wiatr wciąż będzie jeszcze silniejszy i okresami porywisty.

Od czwartku do niedzieli w całym kraju zacznie się stopniowo ochładzać. Na niebie przeważać będą chmury, z których okresami padać będzie śnieg, jedynie nad morzem deszcz ze śniegiem.

W nocy z czwartku na piątek temperatura spadnie do -10°C na wschodzie i południu, a już w kolejnych nocach nawet do -16°C na wschodzie, a w kotlinach karpackich do -20°C. Poza obszarami nadmorskimi mróz utrzymywać się będzie również w ciągu dnia. Chłodniej będzie na wschodzie od -9°C do -4°C, cieplej na zachodzie od -4°C do -1°C. Silniejszy wiatr utrzymywać się będzie jeszcze w czwartek i piątek, by w sobotę osłabnąć.
Wiele wskazuje na to, że taka chłodniejsza aura utrzyma się również w kolejnym tygodniu.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Pogodynka

  Qq juz wyjaśniam twemu primitywnemu mózgowi: śląsk to nie jest cały świat.Prognoze pogody podaje sie regionalnie, terytorialnie i globalnie by ludzie wiedzieli jaka pogoda bedzie w różnych regionach kraju czy świata.Być może ty poruszasz sie tylko od RŚ do Lipin i spowrotem, wied dla takich lidzi wystarczy informacja regionalna, reszty nie musisz czytac, ale normalni ludzie przemieszczają sie tez poza twój obszar wiec sa ciekawi jaka bedzie pogoda w dalszej czesci kraju/świata. Miło mi ze mogłam ci to uświadomić, nie musisz dziekować, lubie pomagać rożnym ludziom, tak tym myślacym jak i nie myślącym .Temat uważam za zamkniety.

 • Qq

  Kobieto, lecz się. Tyle nienawiści w sobie to nie jest zdrowo. A co do tematu. Nie mów mi, że obiektywnie patrząc, tytuł "Temperatura spadnie nawet do -20 stopni Celsjusza!" na portalu Rudy Śląskiej to nie clickbait skoro potem w artykule pisze że to w kotlinach karpackich :) I powiem ci jeszcze jedno jako ten "prymitywny mózg". Tak, 99,9% ludzi którzy przeczytali ten artykuł porusza się na codzień po Rudzie Śląskiej, również do Lipin. Za to w kotlinach karpackich w ostatnim tygodniu była z Rudy może 1 osoba na 1 000 lub 10 000. Jeśli nie potrafisz znieść konstruktywnej krytyki, po której obrażasz czytelników, to nie pisz artykułów na portal.

 • Się pytam.

  Przeczytaj ze dwa razy, zanim wyślesz/opublikujesz. Widząc błędy - popraw je, przeczytaj raz jeszcze i dopiero wyślij. Aż takie to trudne, żeby 2-3 zdania napisać poprawnie?

 • Ziga z Wirku

  Twój wpis jest żałosny, na poziomie Bolusia.

 • Donek

  Niech nasypie jak najwięcej .

 • Qq

  Niby fajnie, tylko po co nam informacja na portalu Rudy Śląskiej że w kotlinach podkarpackich będzie -20 ? Umieszczenie takiego newsa na miejskim portalu sugerowało że to u nas będzie tak zimno a to zonk. Clickbait ?????

 • XXX

  Jak jest zima to niech bedzie zima

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.