Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa druga tura wyborów. Znamy frekwencję do godz. 12:00

 • Dodano: 2018-11-04 14:45

Trwa druga tura wyborów samorządowych!

W Rudzie Śląskiej, o fotel prezydenta miasta walczą obecnie urzędująca Grażyna Dziedzic oraz Marek Wesoły. Na godz. 12:00 w Rudzie Śląskiej frekwencja wynosiła 11,90%. W całej Polsce było to 15,61%. a w województwie śląskim - 13,82%. Kolejne dane będą znane po godz. 17:00.

Wszystkie komisje zostały otwarte zgodnie z planem, o godz. 7.00. Przypominamy, że lokale wyborcze znajdują się w tych samych miejscach co 21 października, gdy pierwszy raz oddawaliśmy głos. Każda osoba chcąca oddać głos musi pamiętać, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport). Członkowie komisji będą wymagać jego okazania w celu weryfikacji w spisie wyborców.

Na karcie do głosowania, znajdą się tylko dwa nazwiska kandydatów. Przy nazwisku wybranego kandydata należy postawić znak X (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki). Jeżeli znak X zostanie postawiony w obu kratkach obok kandydatów, albo nie będzie go wcale, głos będzie nieważny. Informację, jak poprawnie zagłosować, będzie można znaleźć na dole karty.

Głosowanie potrwa do godz. 21:00.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Anaszej

  Niektórzy mieszkańcy jak widać to najwyrazniej ciemnogrod albo raczej bojący się zmian i większość z nich to pewnie urzednicy rudzkiego magistratu albo nauczyciele głosujący na swoją z zawodu nauczycielke z poplecznikiem z Kaszub.KO.Żenada poprostu

 • ona

  Uuuu wstyd taka frekwencja masakra patrząc na urnę w pięć minut policzyłabym głosy

 • Elwer

  Jo już był i zagłosowoł ale jak sie nic nie zmieni to następnym razem som startuja :D

 • Wyborca

  Startuj chętnie na ciebie zagłosuję, bo wychodzi na to że nic się nie zmieni

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również