Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa wymiana oświetlenia na rudzkim odcinku DTŚ. Występują utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2020-11-04 11:15

Miasto rozpoczęło wymianę oświetlenia na rudzkim odcinku DTŚ-ki, gdzie zainstalowanych zostanie łącznie 319 nowych opraw LED. W związku z tym do 16 listopada potrwają utrudniania w ruchu. 

Nowe oświetlenie zainstalowane zostanie na całej długości tej trasy w Rudzie Śląskiej oraz na wszystkich zjazdach i wjazdach. Obecnie prace trwają na pasie w stronę Gliwic. Zamknięty dla ruchu jest lewy pas.

- Prace potrwają kilka dni. Kierowców, którzy w tym czasie będą przejeżdżać tą trasą, proszę o ostrożność, gdyż mogą występować miejscowe utrudnienia w postaci zawężenia jednego pasa ruchu - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

To kolejny etap kompleksowej wymiany oświetlenia ulicznego w mieście na nowe - ekologiczne i energooszczędne. 

- Zadanie to realizujemy w ramach kolejnego etapu modernizacji oświetlenia. Oprócz DTŚ-ki nowe oświetlenie LED pojawi się m.in. na większości trasy N-S, na ul. Niedurnego (na odcinku od ul. Hallera do ronda w Chebziu), a także na kilku innych ulicach, m.in.: Klary, Katowickiej (od numeru 118 do 134). Wszystkie te prace zakończą się w listopadzie. Nowe oświetlenie gotowe jest już na ul. Przedszkolnej, Solskiego i Fabrycznej - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

Rozstrzygnięty przetarg dotyczy 10 lokalizacji. W ramach inwestycji wymienione zostaną łącznie 644 oprawy. Największą jej część obejmuje modernizacja oświetlenia na całej długości rudzkiego odcinka DTŚ-k. Drugim pod względem liczby nowych LED-owych opraw miejscem, będzie trasa N-S. Tutaj wymiana oświetlenia potrwa do 16 listopada.

Warto przypomnieć, że już latem w mieście wymieniono prawie 700 starych opraw oświetleniowych i zastąpiono je nowymi, ekologicznymi. Realizowane w tym roku zadania to część czwartego etapu modernizacji oświetlenia ulicznego, zaplanowanego na lata 2020-2021. Ma on objąć wymianę 3 751 opraw i 667 słupów oświetleniowych. 

– Wartość projektu to prawie 16 mln zł. Na jego realizację pozyskaliśmy ponad 12 mln zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wsparcie przyznała nam też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która przeznaczyła na ten cel ponad 1,6 mln zł w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020 – zaznacza wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Ula

  dobry kierowca nie potrzebuje oświetlenia na drogach, wystarczy mu oświetlenie przed samochodem i umiejętność jazdy, a Ci co wypadają z drogi to zwykłe matoły

 • Anna

  Ciagły lans Krol Fb czy serio prezydent od tego jest

 • Ze Świon

  W kamerce bydzie lepij widać jak barany furgają

 • Ruda

  Oby ich w ramach oszczędności, nie gasili...

 • Binia

  Na rudzkim odcinku to bardziej przydałby się nowy profil zakrętu żeby nas znowu w różnych programach nie wyśmiewali

 • n4u

  tym zakrętem jeżdzą dziennie bez wypadku tysiące aut - nie oczekuj że dla kilku baranów nie potrafiących jeździć zamknie się jedną z ważniejszych dróg by ją przerobić ...

 • Lelek

  Wow ale żeś dziołsze dowalił jak rasowy [...]. Gratulacje jo bych nie mioł odwagi...

 • Binia

  Lecz tę schizofrenię

 • Dolas

  Zmienimy nazwę miasta to nie będą nas wymieniali:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.