Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa wymiana oświetlenia na rudzkim odcinku DTŚ. Występują utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2020-11-04 11:15

Miasto rozpoczęło wymianę oświetlenia na rudzkim odcinku DTŚ-ki, gdzie zainstalowanych zostanie łącznie 319 nowych opraw LED. W związku z tym do 16 listopada potrwają utrudniania w ruchu. 

Nowe oświetlenie zainstalowane zostanie na całej długości tej trasy w Rudzie Śląskiej oraz na wszystkich zjazdach i wjazdach. Obecnie prace trwają na pasie w stronę Gliwic. Zamknięty dla ruchu jest lewy pas.

- Prace potrwają kilka dni. Kierowców, którzy w tym czasie będą przejeżdżać tą trasą, proszę o ostrożność, gdyż mogą występować miejscowe utrudnienia w postaci zawężenia jednego pasa ruchu - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

To kolejny etap kompleksowej wymiany oświetlenia ulicznego w mieście na nowe - ekologiczne i energooszczędne. 

- Zadanie to realizujemy w ramach kolejnego etapu modernizacji oświetlenia. Oprócz DTŚ-ki nowe oświetlenie LED pojawi się m.in. na większości trasy N-S, na ul. Niedurnego (na odcinku od ul. Hallera do ronda w Chebziu), a także na kilku innych ulicach, m.in.: Klary, Katowickiej (od numeru 118 do 134). Wszystkie te prace zakończą się w listopadzie. Nowe oświetlenie gotowe jest już na ul. Przedszkolnej, Solskiego i Fabrycznej - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer

Rozstrzygnięty przetarg dotyczy 10 lokalizacji. W ramach inwestycji wymienione zostaną łącznie 644 oprawy. Największą jej część obejmuje modernizacja oświetlenia na całej długości rudzkiego odcinka DTŚ-k. Drugim pod względem liczby nowych LED-owych opraw miejscem, będzie trasa N-S. Tutaj wymiana oświetlenia potrwa do 16 listopada.

Warto przypomnieć, że już latem w mieście wymieniono prawie 700 starych opraw oświetleniowych i zastąpiono je nowymi, ekologicznymi. Realizowane w tym roku zadania to część czwartego etapu modernizacji oświetlenia ulicznego, zaplanowanego na lata 2020-2021. Ma on objąć wymianę 3 751 opraw i 667 słupów oświetleniowych. 

– Wartość projektu to prawie 16 mln zł. Na jego realizację pozyskaliśmy ponad 12 mln zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wsparcie przyznała nam też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która przeznaczyła na ten cel ponad 1,6 mln zł w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2020 – zaznacza wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Ula

  dobry kierowca nie potrzebuje oświetlenia na drogach, wystarczy mu oświetlenie przed samochodem i umiejętność jazdy, a Ci co wypadają z drogi to zwykłe matoły

 • Anna

  Ciagły lans Krol Fb czy serio prezydent od tego jest

 • Ze Świon

  W kamerce bydzie lepij widać jak barany furgają

 • Ruda

  Oby ich w ramach oszczędności, nie gasili...

 • Binia

  Na rudzkim odcinku to bardziej przydałby się nowy profil zakrętu żeby nas znowu w różnych programach nie wyśmiewali

 • n4u

  tym zakrętem jeżdzą dziennie bez wypadku tysiące aut - nie oczekuj że dla kilku baranów nie potrafiących jeździć zamknie się jedną z ważniejszych dróg by ją przerobić ...

 • Lelek

  Wow ale żeś dziołsze dowalił jak rasowy [...]. Gratulacje jo bych nie mioł odwagi...

 • Binia

  Lecz tę schizofrenię

 • Dolas

  Zmienimy nazwę miasta to nie będą nas wymieniali:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.