Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwa wypłata dodatku węglowego. Ile trzeba czekać?

 • Dodano: 2022-11-18 08:00, aktualizacja: 2022-11-18 08:16

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej realizuje wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Dotychczas wypłacono 5 927 dodatki węglowe na łączną kwotę 17 781 000,00 zł.

Termin na wypłatę dodatku węglowego

Rudzki MOPS przypomina, że Ośrodek ma 2 miesiące na wypłatę dodatku węglowego, chyba że wniosek wymaga uzupełnienia lub złożenia wyjaśnień. Przyznane dodatki wypłacane są na bieżąco. Wszystkie wnioski, które wpłynęły do Ośrodka są na bieżąco rozpatrywane, a na wskazany we wniosku adres e-mailowy przesyłana jest informacja o przyznaniu dodatku węglowego. W przypadku konieczności uzupełnienia wniosku lub złożenia wyjaśnień, pracownicy Ośrodka kontaktują się z wnioskodawcami. Ruda Śląska jest jednym z miast naszego regionu o największej liczbie złożonych wniosków – 9 700, a tutejszy Ośrodek na bieżąco stara się o zabezpieczenie środków na ten cel.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego można złożyć do dnia 30 listopada 2022 roku.  Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpoznania.

Należy pamiętać, że w przypadku przesłania wniosku pocztą tradycyjną, liczy się data wpływu do Ośrodka.
Przypominamy, że w dniu 21 listopada 2022 roku (tj. najbliższy poniedziałek) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej będzie czynny do godziny 12.30.
 

Trwa wypłata dodatku węglowego. Ile trzeba czekać?

Komentarze (5)    dodaj »

 • nic za darmo

  ale chwila.. z jakiej racji dawać ludziom dodatek do węgla? pracy w polsce jest sporu, dać im łopaty, kilofy niech ida na hałdy, za niedługo spadnie śnieg wiec do odśnieżania takich pogonić, jak zimno w domu przy łopacie sie zagrzeją. Miska ryżu i łopata do reki a nie kasa na węgiel .Odgarnie jeden z drugim 5 km chodnika dostanie kibelek węgla, uczciwy zarobek

 • Brajan

  Kaj som moje pinondzie. Mie sie one należą tu i teraz.

 • Ala%Sikorek

  Brajnku, już przelewam, oczywiście że się należą... jak wszystko kożdymu w tym kraju, nie martw się już niydługo dostaniysz tyż ta 15 pynzyjo, bo tyż się należy. Trocha jesteh na rauszu, ale wszystko bydzie, jo ci to godom wyjce Presidentowo, Ala Sikorek vel Gożołka

 • ruda

  A co Ala ci lekarze powiedzieli.Musisz z tym iść.Ciężki przypadek.

 • ALA%Siurek

  łaża durś, ale pedzieli żebych sie lepi npiła, ale żodyn ze mie hahara nie zrobi ŻODYN !!! uderz w stół a nożyce się odezwą. a to dla cię : Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również