Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trwają przygotowania do otwarcia punktu szczepień powszechnych w hali MOSiR

 • Dodano: 2021-04-17 18:45, aktualizacja: 2021-04-18 23:36

Trwają przygotowania do otwarcia punktu szczepień powszechnych w hali MOSiR w Nowym Bytomiu. W przyszłym tygodniu obiekt będzie wizytowany przez NFZ oraz służby sanitarne, które dokonają jego weryfikacji. 

W czwartek prezydent Grażyna Dziedzic poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w Rudzie Śląskiej powstaną dwa punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Pierwszy z nich zlokalizowany zostanie na terenie szpitala miejskiego w Bielszowicach, natomiast drugi utworzony zostanie w hali MOSiR przy ul. Hallera w Nowym Bytomiu. Dzięki nim będzie można wykonać w naszym mieście dodatkowo nawet do 2 400 szczepień dziennie.  


"Zielone światło" dla dwóch masowych punktów szczepień w Rudzie Śląskiej

- "Zielone światło" na przygotowanie tych miejsc dał nam właśnie NFZ. Ich organizację realizować będziemy w porozumieniu i w ścisłej współpracy ze Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej. Punkty na przyjęcie dostaw szczepionek powinny być gotowe do 25 kwietnia. Oczywiście rozpoczęcie samych szczepień oraz ich liczba uzależnione już będą od dostępności samych preparatów - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Teraz oba miejsca muszą zostać odpowiednio dostosowane. Jak zaznacza prezydent Rudy Śląskiej, chodzi tu o wydzielenie odpowiednich przestrzeni oraz wyposażenie ich w niezbędny sprzęt. To także wyznaczenie zespołów szczepiących oraz ich przeszkolenie. 

- Musimy się także przygotować pod kątem logistycznym w zakresie odbioru i przechowywania szczepionek. Przed samym uruchomieniem punktów ich weryfikację w zakresie spełnienia wszystkich niezbędnych wymogów przeprowadzi NFZ oraz służby sanitarne - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

 


Trwają intensywne przygotowania do otarcia PSP w hali MOSiR

Trwają intensywne przygotowania do otarcia punktu szczepień powszechnych w hali MOSiR w Nowym Bytomiu. W przyszłym tygodniu obiekt będzie wizytowany przez NFZ oraz służby sanitarne, które dokonają jego weryfikacji. 

Zgodnie z harmonogramem pierwsze szczepienia w tym miejscu mogłyby być realizowane już po 25 kwietnia. Oczywiście w przypadku dostępnych szczepionek.

- Już teraz chciałabym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania oraz późniejsze funkcjonowanie samego punktu.  W szczególny sposób dziękuję rudzkim organizacjom, które nie czekając na nasze zawołanie, same zaproponowały swoją pomoc. Mam tu na myśli OSP Ruda Śląska oraz Combat Alert Ruda Śląska 1203. To właśnie oni czuwać będą nad bezpieczeństwem oraz sprawną organizacją ruchu w hali podczas prowadzonej akcji szczepień - napisała prezydent Grażyna Dziedzic. 

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Joanna

  prości ludzie proste myslenie u niektórych w tym regionie, nie zaszczepionych pozamykac w gettach by nie zarazali innych

 • Ruta

  B.B życzę by ci brakło respiratora jak zaraze załapiesz , całej twej rodzinie i wszystkim takim oszołomon antyszczepionkowcom !!!!

 • B.B.

  Zaraza jest w twoim umyśle z kompresorem w tle.

 • Ongo

  B.B. Ciebie już chyba ostro duszę zniewolono, że takie [...]y piszesz

 • Zibi

  Czy to nie parodia otwierać jakieś punkty szczepień mobilnych czy powszechnych skoro istniejące punkty szczepień w poradniach lekarzy rodzinnych dostają tylko 30 dawek tygodniowo ? Tyle to szczepią jednego dnia a resztę dni tygodnia są zamknięte ! I dlaczego na drugą dawkę Pfizera muszę czekać aż 5 tygodni a nie 21 lub tylko kilka dni dłużej ?

 • tomex

  musisz czekać jak na każdą druga dawkę szczepionki, wszystko opisane w internecie, dlaczego

 • *v*.

  Niech zrobią punkty szczepień w każdym markecie pod pretekstem wpuszczenia do sklepu na zakupy z igłą w tle.

 • tom

  Hala MOSIR - logistycznie katastrofa. Parking na (dosłownie) 5 samochodów. Każda jedna hala sportowa w Rudzie Śląskiej to lepsze rozwiązanie.

 • rudziol

  Właśnie chciałem zamieścić podobny komentarz. Przecież to głupota miejsce bez parkingu. Bo te kilka miejsc zajmie obsługa.

 • B.B.

  Trwają przygotowania do totalnego dziabania zniewalaczem ludzkiej duszy.

 • QQ

  Kolejny fanatyk antyszczepionkowy i płaskoziemca :) To jest efekt braku edukacji lub zwykłej ignorancji. W Polsce każdy co g.. wie i g.. widział kreuje się na eksperta od wszystkiego. Jest takie powiedzenie "Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego". Podobnie z takimi "ekspertami" którzy myślą że wiedzą wszystko a w rzeczywistości nie wiedzą nic. Trochę pokory ignoranci.

 • Zniewalacz

  Szczepienie nie jest obowiązkowe w czym problem?

 • rudzianka

  od lat szczepimy się od dziecka na ospę , odrę , gruzlicę , świnkę i co, nadal chorujemy ,na covid , też będziemy chorować , a jak intensywnie zależy od organizmu . Na świnkę też dzieci umierają . O skuteczności szczepionki covidowej , dowiemy się dopiero po kilku latach jej stosowania, niestety na chwilę obecną nikt nie gwarantuje jej skuteczności . Wybór należy do nas.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.