RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w weekend. Jeden próbował uciekać

 • Dodano: 2021-08-23 13:15

Surowe konsekwencje grożą trzem kierowcom, których w ostatni weekend zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rudzkiej komendy. Wszyscy, siadając za kierownicę swoich samochodów, złamali przepisy prawa. Jeden z nich próbował uciekać przed policjantami, został jednak zatrzymany i rozliczony.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak i rowerzyści oraz piesi, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Policjanci z Rudy Śląskiej prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

1 weekend = 3 pijanych kierowców

W ten weekend mundurowi z rudzkiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordem alkoholu w organizmie w miniony weekend może poszczycić się 31-letni mieszkaniec Katowic. Kierowca jechał hyundaiem, a na widok policyjnej kontroli, zamiast zatrzymać się, rozpoczął ucieczkę. Policjanci ścigali go przez kilka minut i zatrzymali w rejonie skrzyżowania ulic Goduli i Joanny. Badanie wykazało w jego organizmie 2 promile. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policjantami. Kolejnego amatora jazdy po kielichu, zatrzymali policjanci po telefonie od świadka, który widział jak zataczający się młody mężczyzna, wsiada do samochodu i odjeżdża. Zatrzymany na Janasa 20-latek miał w organizmie 0,63 promila. Trzeci nietrzeźwy kierowca to 49-letni chorzowianin, zatrzymany na DTŚ-ce, gdy kierował oplem, mając 1,89 promila alkoholu w swym organizmie.

Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. 

Reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Obserwator

  Natychmiast samochód powinien zostać zabrany i na złomowisko z nim to by się może nauczyli cwaniaki jedne. Bo tak to albo pójdzie siedzieć za nasze pieniądze albo dostanie mandat i dalej będzie cwaniaczył.

 • n4u

  e tam zaraz złomowisko - licytacja komornicza

 • Www

  Jestem też za złomowaniem byłoby o wiele mniej samochodów a jeszcze by musieli na to patrzeć może by się czegoś nauczyła

 • elektryk

  wznowić kare śmierci dla takich przestępców

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.