Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tylko wczoraj doszło do trzech kolizji na rudzkim odcinku DTŚ. Apelujemy o ostrożność

 • Dodano: 2019-11-14 08:15, aktualizacja: 2019-11-14 06:59

Nie trzeba było długo czekać, wystarczyła mgła i mokra jezdnia, aby kolejni kierowcy stracili panowanie nad samochodami na rudzkim odcinku DTŚ.

Tylko w środę rano w ciągu dwóch godzin doszło do trzech zdarzeń

Co trzeba zrobić, aby pokonać ten zakręt bezpiecznie? Zwolnić i stosować się do obowiązującego ograniczenia prędkości!

W środę 13 listopada około 6.45 na rudzkim odcinku DTŚ w kierunku Katowic, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na zakręcie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h, w którym kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem. Natychmiast na drodze utworzył się zator. Na miejscu pracowali mundurowi z drogówki i strażacy. W tym czasie w korku doszło do kolejnych dwóch kolizji. Dwaj kierowcy, zagapili się i najechali na samochody poprzedzające ich. I tym razem uczestnicy zostali ukarani tylko mandatami karnymi, za niedostosowanie prędkości do warunków jakie panowały rano na drodze i spowodowanie kolizji. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby zwiększyć swoją czujność, szczególnie po zmroku i przed świtem. Pogoda jaką mamy obecnie płata nam figle, wystarczy trochę mgły i opady deszczu aby jezdnia nagle stała się śliska. Wystarczy dostosować prędkość do warunków jakie panują na drodze, a przede wszystkim zwolnić i stosować się do obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości, aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Rudzianin

  To nie wina zakrętu, tylko kierowców. Brak wyobraźni. Jeżdżę DTŚ codziennie i widzę jak tam jeżdżą. Nie łaska włączyć kierunkowskaz przy wyprzedzania, jazda z prędkościami autostrad owymi, blokowanie środkowego pasa przez jakiegoś ślimoka co jedzie 60km/h. Tam powinna policja cały czas stać i łapać aż się wkoncu nauczą jeździć.

 • Ir

  Tam idą na jakiś rekord?

 • temu deteesiu

  Biją się o złotą patelnię, znaczy się... złotą DTŚ-kę...

 • Ze Świon

  He, he także wczoraj wieczorem 21.40 kolejny mistrz wpakował w barierki w tym samym miejscu. Kto jest za żeby przenieść komisariat i straż pożarną blisko dtś . Tak prawie codziennie muszą tracić paliwo na takich bezmózgów. Nie wiem na jakich oponach ci ludzie jeżdżą, albo jakie umiejętności posiadają że nie mogą pokonać zakrętu. Na youtube są filmiki z tych zdarzeń i kamerka online i każdy kto sie rozbił wjeżdża w kadr kamerki z wciśniętym hamulcem!!! No ludzie woda na drodze, zakręt i hamulec w podłoga + prędkość to nietrudno przewidzieć skutki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.