Wiadomości z Rudy Śląskiej

Tymczasowy areszt za śmiertelne potrącenie w Orzegowie

 • Dodano: 2018-12-18 06:30, aktualizacja: 2018-12-18 07:17

W sobotę, na wniosek śledczych i prokuratora, rudzki sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy 60-letniego sprawcę śmiertelnego wypadku. Mężczyzna w środę wieczorem potrącił na przejściu dla pieszych cztery kobiety. W wyniku tego zdarzenia 77-letnia piesza na skutek doznanych obrażeń zmarła na miejscu. Śledczy nadal wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Za popełnione przestępstwo 60-latkowi grozi kara nawet 8 lat.

Do zdarzenia doszło w środę około 20.00 w rudzkiej dzielnicy Orzegów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 60-letni kierujący volkswagena nie ustąpił na przejściu dla pieszych pierwszeństwa czterem kobietom i potracił je. Pomimo natychmiastowej pomocy, udzielonej poszkodowanym przez ratowników medycznych, 77-letnia piesza zmarła na miejscu. Pozostałe trzy kobiety z obrażeniami trafiły do szpitala. Policjanci na miejscu zdarzenia prowadzili szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora oraz policyjnego technika kryminalistyki. 60-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku śmiertelnego i prowadzenia pojazdu mimo wydanego sądowego zakazu. W sobotę, na wniosek śledczych i prokuratora, rudzki sąd tymczasowo aresztował go na okres 3 miesięcy. Postępowanie trwa i śledczy nadal ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Zima to trudny okres zarówno dla kierowców, jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna. Na drogach jest ślisko, co wydłuża drogę hamowania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania oraz na naszą sprawność psychofizyczną. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Przede wszystkim pamiętajmy jednak, aby za kierownicę wsiadać trzeźwym, bowiem najmniejsza ilość alkoholu lub innego podobnie działającego środka, negatywnie wpływa na zachowanie na drodze, a to przekłada się na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Komentarze (15)    dodaj »

 • Ewa

  Czy ktos wie co z pozostałymi kobietami.Jak ich stan?

 • Wnuczka Klaudia

  W wypadku zginęła moja Babcia i to prawda, że była cudowną i ciepłą kobietą, na jej pogrzebie było mnóstwo ludzi, cały kościół był zapełniony i jeżeli można o pogrzebie powiedzieć, że był piękny to ten zdecydowanie taki był. Moja rodzina nie dopuści do tego, aby sprawca spędził w więzieniu 8 lat, chcemy dla niego najwyższego wymiaru kary, czyli dożywocia i będziemy o to walczyć, bo nie miał prawa siedzieć za kierownicą i z kolei jego rodzinie powinno być wstyd za to, że mu na to pozwolili.

 • Kapitan

  Brak słów na temat Polskiego Prawa

 • Trol

  Śmiech na sali do 8iu lat to chyba jakaś kpina

 • erich

  8 lat ??? Komedia nie prawo

 • Po

  Wiadomo coś o stanie zdrowia pozostałych kobiet?

 • Mieszkaniec Goduli

  3 leżą w szpitalu, jedna jedna z nich nie jest w stanie krytycznym, a 2 są w stanie krytycznym :(

 • GGH

  Są nieprzytome i nie wiadomo co z nimi będzie gdy jednak odzyskaja przytomność. Ich stan podobno jest krytyczny

 • kierowca

  zgadzam się z apelem ale nie tylko kierowcy powinni uważać ale także piesi powinni zwrócić uwagę na pogodę i uważać na przejściach dla pieszych ,a nie cisnąć sie na chama na pasy,w dodatku ubrani na czarno wieczorem są mało widoczni!

 • szofer

  Na dokładka cmoki wejskie bełkotajom do telefonu no i gotowe.

 • chop

  Zacytuję: "Za popełnione przestępstwo 60-latkowi grozi kara nawet 8 lat". To jakaś kpina, zabił jedną i ciężko ranił 3 osoby. Nie ma się co dziwić, że potrzebna jest zmiana prawa i funkcjonowania sądów. Skoro prawo jest pisane pod możnych to nie ma się co doszukiwać sprawiedliwości...

 • Po

  Pamiętajmy, jeżeli ktoś odbiera nam prawo jazdy, tzn zakaz jazdy, a nie pchać się na drogę i ludzi zabijać.

 • urzednik

  caly czas slyszymy ze kierowcy jada za szybko. ze przejscia dla pieszych sa niebezpieczne, - a co sie robi dla poprawy bezpieczenstwa - PROJEKT BUDRZETU OBYWAQTELSKIEGO zalawia sprawy ktore leza w gestii wladz miasta KPINA

 • Strach wychodzić z domu

  Osoba,której zabrano prawo jazdy z premedytacją wsiada za kierownicę. Powoduje śmiertelny wypadek. Za to przestępstwo grozi "nawet 8 lat". Bez komentarza

 • Mieszkanka Rudy

  Dokładnie tutaj bez sądu powinno być dożywocie,,,, podobne albo i większe kary otrzymują za maltretowanie zwierząt a tutaj zginęła z tego co słyszałam cudowna i ciepła kobieta to jest nie do zrozumienia. Zdrowie czterech ludzkich istnień warte 8 lat. MASAKRA!!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również