Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości

  • Dodano: 2019-11-11 20:15

Msza św. w intencji Ojczyzny, wspólne śpiewanie hymnu i biegi – tak rudzianie uczcili Święto Niepodległości.

Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień. W tym czasie w sposób szczególny odczuwamy dumę, że żyjemy w wolnym kraju. Upamiętniamy też waleczność, odwagę i determinację naszych Rodaków, wśród których wielu przelało własną krew za wolną Polskę oraz złożyło swe życie na ołtarzu Ojczyzny. Oddajmy wspólnie cześć Bohaterom tamtych dni - często bezimiennym i zapomnianym - mówiła prezydent Grażyna Dziedzic.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Goduli odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców Rudy Śląskiej. Złożono także kwiaty przed pomnikiem ku czci bohaterów walki o wyzwolenie.

- Dzień 11 listopada to najlepszy czas, by na chwilę zatrzymać się i znaleźć czas na refleksję. Rozejrzyjmy się wokół i doceńmy to, co mamy – niepodległą Ojczyznę. Swój szacunek dla jej obrońców oraz radość z wolności okażmy poprzez wywieszenie biało-czerwonej flagi czy też przypięcie do piersi kokardy w barwach narodowych. Niech to będzie święto każdego z nas! - dodała prezydent.

Ruda Śląska ten wyjątkowy dzień w historii Polski uczciła także na sportowo. W lasach halembskich zorganizowano XXVI Biegi Niepodległości.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.