Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ostatni "Bieg Wiewiórki" w tym roku za nami!

  • Dodano: 2019-11-10 10:15, aktualizacja: 2019-11-10 12:08

Za nami ostatni w tym roku "Bieg Wiewiórki”. Zapaleni biegacze i miłośnicy nordic walking udowodnili, że pochmurna pogoda im nie straszna. Najbardziej wytrwali i systematyczni zawodnicy otrzymali także pamiątkowe statuetki za udział w tegorocznym cyklu.

Trasa "Biegu Wiewiórki”, tak samo jak zawsze, przebiegła ścieżkami halembskiego lasu, a rozpoczęła się i zakończyła na bieżni przy Szkole Podstawowej nr 15. Na początku biegu wystartowały dzieci w różnym wieku na dystansie jednego kilometra. Natomiast później dorośli biegacze. Zawodnicy rywalizowali na pętli o długości 4,2 km, którą, w zależności od predyspozycji, mogli pokonać od jednego do pięciu razy. Limit pokonania pełnego dystansu, czyli 21 km wynosi 2:45 godziny. Na tej samej trasie rywalizowali też ze sobą wielbiciele nordic walking, dla których maksymalny dystans to 12,6 km.

- To była świetna zabawa! Udało mi się wziąć udział w prawie każdym biegu i już nie mogę się doczekać przyszłorocznej edycji! - mówi pani Katarzyna, mieszkanka Halemby.

Pod koniec sobotniego biegu najbardziej wytrwali i systematyczni zawodnicy otrzymali statuetki z symbolem biegu, czyli wiewiórką.

Ostatni "Bieg Wiewiórki" w tym roku za nami!

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Wyborca

    W następnej edycji mam nadzieję że za dzieci nie będzie trzeba płacić wpisowego.

  • Twój

    Sandra S jest najpiękniejsza na świecie

  • Wasza kibicka

    Oczywiście! Wszystkiego dobrego:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.