Wiadomości z Rudy Śląskiej

Urząd Miasta ostrzega przed nieuczciwymi praktykami podczas pokazów

  • Dodano: 2023-05-09 09:45

W ostatnich dniach do Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Rudzie Śląskiej zgłosiło się duże grono konsumentów, którzy otrzymują zaproszenia telefoniczne na spotkania w sprawie darmowego badania wzroku. Na miejscu dochodzi do zawierania umów sprzedaży towarów, np. sprzętu AGD. Urząd Miasta wystosował w tej sprawie apel do mieszkańców Rudy Śląskiej. 

Urząd Miasta ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami

Konsumenci zachęcani są do udziału pod pretekstem otrzymania darmowych okularów korekcyjnych. Spotkania organizowane są w restauracjach. Na miejscu dochodzi do zawierania umów sprzedaży towarów, np. sprzętu AGD oraz pobierania wysokich zaliczek na poczet umowy. W czasie prezentacji sprzedażowych stosowane są triki marketingowe, a konsumenci, niejednokrotnie wbrew swojej woli, po zakończonym pokazie wpuszczają przedstawicieli przedsiębiorcy do domu.

Komunikat w tej sprawie wydał rudzki magistrat. Urzędnicy apelują do rudzian o zachowanie rozwagi podczas zakupów.

- Zwracamy uwagę, że pobieranie od konsumentów zaliczek oraz zawieranie umów kredytowych na pokazach organizowanych poza lokalem przedsiębiorcy jest prawem zabronione. Prosimy o zachowanie rozwagi i dokonywanie przemyślanych decyzji zakupowych - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej. 

W przypadku zawarcia takiej umowy i chęci zrezygnowania z niej prosimy o niezwłoczne skontaktowanie się z Biurem Miejskiego Rzecznika Konsumentów Urzędu Miasta Ruda Śląska (tel.: 32 244 90 11).

Komentarze (1)    dodaj »

  • peppa

    tiaaaaa... a jak zrobili pokaz oceanarium dla radnych i władz, to potem każdy chciał oceanarium budować ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również