RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uwaga kierowcy trwa remont ulicy Bielszowickiej. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu!

  • Dodano: 2019-07-05 10:30, aktualizacja: 2019-07-05 13:31

Uwaga kierowcy trwa remont ulicy Bielszowickiej. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu!

Kierowcy od dawna alarmowali, że na długości całej ulicy Bielszowickiej powstało kilkanaście garbów i wypiętrzeń. Tak, jak bywało to już wcześniej, muldy drogowe są wynikiem prowadzonej eksploatacji górniczej.

- Nieprawidłowości na odcinku przebudowanym w latach 2011-2013 zostaną usunięte na zlecenie Przedsiębiorcy górniczego w ramach ugody zawartej z miastem na awaryjne usuwanie szkód wyrządzonych działalnością górniczą - mówi Adam Nowak, rzecznik Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.


Warto przypomnieć, że odcinek ulicy Bielszowickiej od skrzyżowania z ulicą 1 Maja do skrzyżowania z ulicą Wiejską zostanie przebudowany w ramach budowy odcinka trasy N-S, dla którego w maju br. został ogłoszony przetarg. Trasa N-S łączyć się będzie z ul. Bielszowicką za pośrednictwem dwupoziomowego węzła drogowego.

Większość z nas pewnie zapomniała już jak kiedyś wyglądała ulica Bielszowicka

Eksploatacja górnicza w tym rejonie doprowadziła do obniżenia terenu, a co za tym idzie powstania bezodpływowej niecki. W 2000 roku przebiegający obok Potok Bielszowicki zalał ulicę. Droga została przywrócona do użytkowania w 2014 roku.

Obniżenie terenu położonego między ulicą 1 Maja i Halembską spowodowała eksploatacja górnicza prowadzona od lat 20. ubiegłego wieku przez KWK "Halemba-Wirek" i "Bielszowice". W roku 2000 doprowadziło to do zalania ulicy Bielszowickiej wodami przepływającego w pobliżu potoku Bielszowickiego. KWK "Bielszowice" wykonała wtedy tymczasowy objazd z płyt drogowych, po którym odbywał się lokalny ruch kołowy. Na przełomie 2007/2008 r. droga technologiczna została również zalana, w efekcie czego musiała zostać całkowicie zamknięta.

W 2008 roku ugoda pomiędzy Miastem Ruda Śląska a Kompanią Węglową S.A. Oddział KWK "Bielszowice" została podpisana. Pierwszy etap zakończył się w kwietniu 2011 roku. 22 marca 2014 ulica Bielszowicka została ponownie przywrócona do użytkowania. Na odtworzenie drogi wraz z infrastrukturą spółka wydała około 49 mln złotych. Kolejnych 11 mln złotych Kompania wyda na rekultywację terenu przylegającego do ul. Bielszowickiej.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii poniżej.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkanka

    Jaki remont? Brzmi jakby conajmniej od nowa wszystko robili. Wycięli kawałek asfaltu 4x4 i zalali nowym. Roboty na niecały jeden dzień, a wy tracicie o takim bezsensie

  • driver

    Jeszcze było by dobrze gdyby funkcjonowało oświetlenie na całym odcinku Bielszowickiej. Po co stawiali latarnie skoro ich nie załączają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.