Wiadomości z Rudy Śląskiej

VI Rudzki Półmaraton Industrialny odwołany! Miasto ma jednak alternatywę dla biegaczy

 • Dodano: 2020-06-03 12:15

Tegoroczny, VI Rudzki Półmaraton Industrialny nie odbędzie się. Taką decyzję ogłosili ostatnio wiceprezydent Krzysztof Mejer i ultramaratończyk August Jakubik. Jako powód podają pandemię koronawirusa.

Rudzki Półmaraton Industrialny odbywa się od 2015 r. na przełomie lipca i sierpnia. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła na starcie około 800 biegaczy. Wśród uczestników wszystkich biegów znalazło się wielu rudzian. Nie zabrakło również zawodników z innych miast województwa śląskiego, a nawet biegaczy z Krakowa, Wrocławia oraz Warszawy. W tym roku półmaraton miał odbyć się 1 sierpnia. Jednak z powodu pandemii koronawirusa impreza w tradycyjnej formie została odwołana.

Miasto ma jednak inny plan, jak zmotywować rudzian do ruchu. Wiceprezydent Krzysztof Mejer zaprosił wszystkich biegaczy do udziału w półmaratonie wirtualnym.

- To była dla nas bardzo trudna decyzja, ponieważ trudno wyobrazić sobie Rudę Śląską bez tak ważnej imprezy biegowej, czyli bez Półmaratonu Industrialnego. Dlatego postanowiliśmy zaproponować Wam coś zupełnie nowego, a mianowicie Wirtualny Półmaraton Industrialny. Biegać możecie wszędzie, biegać możecie o każdej porze dnia i nocy. Pamiętajcie o zasadzie Augusta Jakubika, że "nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery" - mówił wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Zasady biegu są proste. Trzeba najpierw zgłosić się do udziału w tej imprezie, a potem przebiec 10 km lub półmaraton i ten fakt zarejestrować. Screen biegu trzeba będzie wysłać do organizatora. Wszyscy uczestnicy dostaną pocztą stosowny medal z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem, a także z wynikiem biegu. Zapisy ruszają po 10 czerwca br.

- Już dzisiaj zachęcamy, abyście rozpoczęli przygotowania do rywalizacji. Co prawda do startu jest już niedaleko, bo rozpoczynamy tę rywalizację 10 czerwca, ale ona będzie trwała prawie dwa miesiące, więc można już te treningi rozłożyć sobie w dłuższym czasie, tak by uzyskać odpowiednią formę i w ostatnim dniu nawet przebiec dystans półmaratonu. Jeżeli ktoś nie będzie gotowy, można zrobić sobie krótszy dystans 10-kilometrowy, jak również można go pokonać marszem. Zachęcamy, żebyście spotykali się tu na bieżni. Możecie się umówić większą grupą i przebiec wspólnie ten półmaraton. Nie musicie robić tego indywidualnie, bo i tak każdy musi swój bieg udokumentować, aby mieć potwierdzenie, że rzeczywiście ten półmaraton został pokonany - mówił August Jakubik.

Jak zapowiadają organizatorzy wirtualnego biegu, regulamin oraz zasady zabawy opublikowane zostaną na stronie Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego do 10 czerwca i w tym dniu rozpocznie się rywalizacja. Jej zakończenie planowane jest na 1 sierpnia 2020 roku o godzinie 23:45.

Jak podoba Wam się ten pomysł? Weźmiecie udział w wirtualnym półmaratonie?

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • ....

  Wreszcie obejdzie się bez problemu z dojazdem z miejsca x do miejsca y, bo wielki wice prezydent nie będzie mógł zablokować drogi, która jest stworzona dla SAMOCHODÓW. Nie biegaczy. Są stadiony, są ścieżki, są chodniki. Tam niech biega sobie każdy, a nie powoduje się utrudnienia w przemieszczaniu się samochodów, po i tak dziurawej do granic możliwości drodze.

 • hans1802

  Raz w roku jest maraton,święto dla sportowców amatorów,ale ciebie nawet ten jeden dzień przeszkadza.Dojechać możesz przez Świętochłowice,lub N-S na Bielszowice , ale po co lepiej się przy.........dolić do maratonu- MASAKRA

 • ....

  Raz w roku? Dziwne. Conajmniej kilka razy w roku blokuje się ulice. Czy to dla turdedebile czy właśnie dla mejera, bo ma takie widzimisie. I tak, mam z tym problem, bo pracodawcy nie interesuje dlaczego mam problem z dojazdem. Po to są drogi żeby mogły z nich korzystać AUTA. Jak chcecie sobie biegac to są stadiony czy lasy. I jeśli piszesz takie bzdury to zdecydowanie nie masz auta. Zapłać mi za benzynę to pojade jak debil dookoła. Gdzie mam prawo korzystać z drogi DLA AUT, bo płace podatki na nie. Nie biegacze czy rowerzyści. Kierowcy płaca i jeszcze uniemożliwia się korzystanie z dróg.

 • Padre

  Wreszcie ktoś prawdę napisał. Brawo(....) , kimkolwiek jesteś!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.