Wiadomości z Rudy Śląskiej

W ciągu doby policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców

 • Dodano: 2020-12-28 08:15, aktualizacja: 2020-12-28 06:29

W ciągu zaledwie jednej doby, policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwym. Wszyscy popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od prawie 1,4 do prawie 2 promili alkoholu w organizmie. Mamy nadzieję, że kierowanie w takim stanie to w ich przypadku nie norma, tylko zbyt wcześnie rozpoczęte świętowanie.

Policjanci z Rudy Śląskiej, ci z drogówki, a także mundurowi z komisariatów dbają na bieżąco o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Prowadzą oni nieustanne działania zmierzające do eliminowania kierujących, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W ciągu minionej doby policjanci z dwójki i drogówki zatrzymali, aż trzech kierujących na "podwójnym gazie", dwóch z nich po kolizjach których byli sprawcami. Wszyscy popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od 1,4 do 1,95 promila alkoholu w swoim organizmie. Dwóch kierowców, spowodowało kolizje, jeden z innym pojazdem, a drugi wjeżdżając w wiatę na stacji paliw. Mamy nadzieję, że kierowanie w takim stanie to w ich przypadku nie norma, tylko zbyt wcześnie rozpoczęte świętowanie. A tak na poważnie, to niestety wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoim zachowaniem narażają na utratę zdrowi, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. O losie wszystkich tych kierowców zadecyduje wkrótce rudzki sąd, a grozi im kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwa nawiązka pieniężna.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • fajerberga

  Już wiem: ten trzeci pewnie sam przyjechał na komisariat zbadać się alkomatem i wpadł... :-)

 • fajerberga

  Propaganda sukcesu działa... Gdyby nie dwie kolizje, to ujawniony zostałby tylko JEDEN nietrzeźwy kierujący. Tu rodzi się pytanie, jak gliniarze dokonali tego heroicznego wyczynu? Jednak co do kar, to się zgadzam - są w zasadzie symboliczne wobec potencjalnych skutków jazdy po spożyciu.

 • gerard

  W Polsce prawo jest zbyt łagodne za tego typu występki, więc nie odstrasza to w ogóle kierowców. Co z tego, że mu mandat wlepią czy prawo jazdy zabiorą jak samochodem i tak będzie jeździł. Walka z wiatrakami.

 • Nie jeżdżę po alkoholu

  I dobrze karać dotkliwie takich ludzi

  • Nie jeżdżę po alkoholu
   2020-12-28 23:04
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.