Wiadomości z Rudy Śląskiej

W ciągu zaledwie dwóch godzin rudzcy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2020-11-10 06:15, aktualizacja: 2020-11-10 06:21

W ciągu zaledwie dwóch godzin, w ubiegły weekendu, rudzcy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Obaj nieodpowiedzialni mężczyźni popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od 1,5 do ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz o ich losie zadecyduje sąd

Policjanci rudzkiej komendy dbający o bezpieczeństwo w ruchu drogowym bardzo ograniczyli swoje działania zmierzające do eliminowania kierujących, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wszystko to, ze względu na panującą pandemię i ochronę własnego zdrowia i zdrowia kierowców. Jednak i tak trafiają na kierujących na "podwójnym gazie". Nie dają wiary ich tłumaczeniom, że to nie woń alkoholu tylko środków dezynfekcyjnych. Tylko z miniony weekend w ciągu dwóch godzin zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy 27-letni mieszkaniec Bytomia jechał oplem zafirą mając 1,5 promila alkoholu w organizmie, a drugi 55-letni rudzianin jechał corsą i wydmuchał wynik 2,2 promila. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy popełnili przestępstwa. O ich losie zadecyduje rudzki sąd.

Niestety wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoim zachowaniem narażają na utratę zdrowi, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Mowa tu o kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także o kierujących, którzy z powodu swojego zachowania na drodze utracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcy nie wiedzą, ile alkoholu i kiedy mogą wypić, aby wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że są trzeźwi. Część dopuszcza również możliwość prowadzenia pod wpływem aby dojechać na czas do pracy ! Niestety społeczne przyzwolenie najbliższych, wygoda, a także brak wyobraźni powoduje, że wielu kierowców, którym odebrano prawo jazdy za brawurową jazdę i przekroczenie prędkości, a także za kierowanie samochodem po tzw. kieliszku powoduje, że policjanci praktycznie codziennie zatrzymują osoby, które nie powinny prowadzić samochodów w ogóle.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Taki

    Tylko dwóch napaćkanych kierowców w ciągu godziny a co z resztą ,mają przywilej zawodowy.

  • Anaw55

    Kierowca zafiry został zatrzymany przez innego kierowce sama bylam tego światkiem

  • Dżesika

    No jak byłaś światkiem to różnie mogło byc

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.