Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Dolinie Kochłówki powstanie użytek ekologiczny?

 • Dodano: 2023-04-18 08:45, aktualizacja: 2023-04-18 09:21

W Rudzie Śląskiej w dolinie Kochłówki może powstać pierwszy w mieście użytek ekologiczny. Projekt uchwały w tej sprawie znajduje się w porządku obrad sesji Rady Miasta Ruda Śląska zaplanowanej na czwartek 20 kwietnia br. o godz. 13:00.

Pierwszy użytek ekologiczny w Rudzie Śląskiej?

W tym samym dniu o godz. 11:00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Ruda Śląska (s. 213) odbędzie się seminarium poświęcone problematyce utworzenia wspomnianego użytku oraz walorom przyrodniczym jego obszaru.

Podczas spotkania głos zabiorą eksperci uczestniczący w pracach nad utworzeniem użytku ekologicznego w Rudzie Śląskiej oraz przygotowujący stosowną ekspertyzę przyrodniczą na ten temat.

Wśród prelegentów seminarium znaleźli się m.in. dr inż. Marek Sołtysiak z Instytutu Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, dr Jerzy Parusel, organizator i były wieloletni dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, dr Piotr Cempulik z Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, autor pierwszej waloryzacji przyrodniczej Rudy Śląskiej.

Komentarze (13)    dodaj »

 • Monia

  Należy postawić tam zakaz wjazdu samochodom ,bo wjeżdżają i zamontować fito-komórki na śmieciarzy,którzy właśnie samochodami wwożą odpady typu:opony,resztki z samochodów itp..Za złapanie 50 tyś kary i po krzyku.Dbajcie o to.Powstaje naprawdę fajne miejsce.

 • Hauskyjza

  "użytek ekologoczny"co to za śmieszna nazwa,nic z tego nie będzie ten teren jest zasyfiony i zdegradowany ekologicznie a do tego ta [...] dookoło

 • Ralf

  Cały ten syf spuszczany jest z oczyszczalni prosto do kochłowki, można to łatwo sprawdzić,za oczyszczalnią (w stronę Kochłowic) płynie w miarę czysty strumyk. Trzeba zmodernizować oczyszczalnie ścieków żeby nie wylewała takiego [...]a do kochłowki i wtedy przyroda sama sobie poradzi.

 • Kochłowiczanin

  Myślenie w tym mieście chyba bardzo boli, 300 m dalej miał być park ekologiczny na granicy Kochłowic i Bykowiny. Co zrobili? Zasypali jezioro hałdą pokopalnianą i zgodzili się na zmianę zplanu zagospodarowania na zabudowe mieszkalną (na zasypanym jeziorze). Ciekawe kto i ile na tym zarobił. Właścicielka działek na pewno, no i ktoś się pozbył hałdy. Teren zacznie osiągać bo zasypywali to bez ubijania, miały śmigać walce które zasypywany teren miały utwardzic, mieszkam niedaleko i przez cały czas prowadzenia prac jeździły tam tylko tiry z hałdy i jedna koparka. Tak się robi interesy eko w tym mieście.

 • Achim

  Miasto powinno zrobić tam plażę miejską z naturalnym kąpieliskiem. Weekendowo zatrudniony ratownik wodny. Zbiornik powinien zostać pogłębiony, oczyszczony, zarybiony, z możliwością połowu ryb. Postawić budkę z kawą, lodami i płatny parking.

 • qrva

  przede wszystkim płatny parking, ewentualnie magazyny postawić.

 • Elian

  Choć jedna dobra wiadomość z tego miasta!

 • Malkontent

  Nie potraficie wyśledzić kto spuszcza tam ścieki mimo że to ewidentnie z kopalni leci a szumnie użytek ekologiczny zapowiadacie...dałbym Nobla temu co te ławki w tym smrodzie postawił...do tego tajemnica znikających łabędzi, ktorej również nie rozwikłano...tak...Magiczne to miejsce!!

 • Luki

  Te wszystkie cuda i sensacyjne teorie spiskowe, dzięki radnej

 • Hans

  Widzę, że lata propagandy antygórniczej w miediach zrobiły swoje. Jesteś zaślepiony nienawiścią do górnictwa, a to wcale nie leci z kopalni.

 • Mieszkanka

  Nie z kopalni, a z oczyszczalni, która jest zaraz za rogiem.

 • Luki

  Nie z oczyszczalni, a z galot Bykowińskich. Kto Ci naopowiadał takich bzdur ❓

 • Achim

  Łabendzie siedza na melinie u bobra

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również