Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie odbył się 17. Festiwal Świetlic Środowiskowych "Świetlandia"

  • Dodano: 2019-03-04 09:30

W sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się 17. Festiwal Świetlic Środowiskowych "Świetlandia". W tym roku święto wszystkich rudzkich świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych odbyło się pod hasłem "Baw się razem z nami".

Podczas imprezy, jak zwykle, najmłodsi rudzianie z placówek opiekuńczo – wychowawczych, zaprezentowali swoje liczne talenty i umiejętności, a także wzięli udział w atrakcyjnych konkursach, grach i zabawach. Jednak oprócz prezentacji talentów dzieci i młodzieży, festiwal ma na celu integrację podopiecznych rudzkich świetlic socjoterapeutycznych i środowiskowych oraz placówek wsparcia dziennego.

Każdego roku festiwal przygotowuje inna placówka. W tym roku organizatorem "Świetlandii" była Świetlica Środowiskowa św. Elżbiety w Goduli.

Festiwal Świetlic Środowiskowych "Świetlandia" organizowany jest w Rudzie Śląskiej od 2003 roku. W 2005 r. organizatorzy festiwalu zostali nagrodzeni przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

Festiwal Świetlic Środowiskowych

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.