Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej powstanie kolejna inwestycja mieszkaniowa. To Osiedle Palladowe I

  • Dodano: 2021-02-09 12:15

W Rudzie Śląskiej powstanie nowe osiedle. Inwestor, czyli DMT Sp. z o.o. PROGRES S. k., zamierza wybudować Osiedle Palladowe I przy ul. Chryzantem, w Rudzie Południowej, czyli w pobliżu Mauzoleum Pielerów oraz zabytkowego „Piekaroka”.


Jak czytamy na stronie internetowej inwestora, osiedle to nawiązuje do historii Rudy Śląskiej i etapu w dziejach miasta, kiedy wydobywano tu rudy metali, w tym szlachetnego palladu. Co ciekawe, pallad wydobywany jest jako produkt uboczny rudy platyny i niklu. To metal wykorzystywany w katalizatorach w samochodach z silnikami benzynowymi.

Kiedy finał inwestycji?

Szacuje się, że jeżeli inwestor otrzyma wszystkie wymagane pozwolenia i w terminie przystąpi do realizacji inwestycji, będzie ona gotowa w pierwszym kwartale 2023 roku. Ma wyróżniać się kameralną, niską zabudową i minimalistycznym designem, nawiązującym do najlepszych architektonicznych wzorców.

Osiedle Palladowe powstało w pracowni Simple Architecture, która od wielu lat tworzy nowy krajobraz inwestycyjny Śląska. Proponowane przez nas projekty wyróżniają się charakterystyczną prostotą i minimalizmem. Ale nasza filozofia „simple” to coś więcej niż lekka, ergonomiczna bryła w stonowanych kolorach – to przede wszystkim inteligentne, zrównoważone rozwiązania budowlane oraz najwyższej jakości materiały – czytamy w komunikacie opublikowanym na facebookowym profilu Osiedla Palladowego.

Jaki metraż i cena?

Jak wynika z planów zamieszczonych na facebookowym profilu inwestycji, budynek będzie składał się m.in. z czteropokojowych mieszkań o metrażu wynoszącym ok. 74 mkw, za ok. 435 tys. zł, ale osoby wolące kupić mniejsze „M” także znajdą coś dla siebie, bowiem inne mieszkania mają powierzchnię ok. 45 kmw i 61 mkw.

Zobacz także

Komentarze (43)    dodaj komentarz »

  • Karl

    Ale jo durch tu przyznaja że nie kradną...

  • rex

    Prawie 6 tyś.za metr . W centrum aglomeracji

  • Dżesika

    A może na Werdonie? Wtedy już nagroda pewna

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.