Wiadomości z Rudy Śląskiej

W ubiegłą sobotę odbył się VII Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin

  • Dodano: 2022-06-06 09:30

Ponad 300 zawodników z 28 klubów ze Śląska oraz z Czech rywalizowało w Rudzie Śląskiej. W ubiegłą sobotę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Halembie odbył się VII Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin. Karatecy sprawdzili swoje siły w konkurencjach kata i kumite. 

- To już siódma edycja zawodów, jednak ostatnie dwa lata nie organizowaliśmy ich z powodu pandemii – zaznacza Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. – Mimo tego ta sportowa impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta, ale i okolicznych miejscowości, co nas niezmiernie cieszy i napawa dumą. W tym roku na rudzkich matach mogliśmy zobaczyć również zawodników, którzy przyjechali do nas z Czech – dodaje.

VII Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin

Karatecy rozpoczęli od konkurencji kata, czyli indywidualnej prezentacji przez zawodników form obrony i ataku. Konkurencja ta odbyła się w dwóch turach – eliminacyjnej i finałowej. Do tury finałowej przeszło tylko 8 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Następnie rozpoczęły się eliminacje kumite, czyli walk. 

– Serdecznie zachęcam do trenowania karate, bo wpływa nie tylko na naszą sprawność fizyczną, ale także świetnie rozwija osobowość i charakter, szczególnie młodych ludzi – podkreśla Roman Dymek. – To szuka walki, której istotą jest przede wszystkim rozwój duchowy. Dlatego podczas treningów kładziemy nacisk na wykształcenie u zawodników cierpliwości, przewidywania ruchów i reakcji przeciwnika, pełnego zaangażowania, a także pozytywnego podejścia do wyzwań – wylicza.

Rudzki Klub Kyokushin Karate

Organizatorem VII Pucharu Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin był Rudzki Klub Kyokushin Karate, który działa od 1992 roku. Z kolei początki karate w Rudzie Śląskiej sięgają 1974 roku. Aktualnie w klubie funkcjonuje 7 sekcji, w których ćwiczy ponad 200 osób. Zajęcia prowadzi siedmiu instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. W ostatnich latach członkowie rudzkiego klubu mogą pochwalić się dobrymi startami na mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

– Trenujemy osoby w różnym wieku - starsze i młodsze - oraz staramy się zarażać pasją do tej pięknej dyscypliny sportowej. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszego klubu przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom. Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 – dodaje Roman Dymek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również