Wiadomości z Rudy Śląskiej

Walcząca z rakiem rudzianka potrzebuje naszego wsparcia! Powstała internetowa zbiórka

  • Dodano: 2024-06-10 15:15

Pani Sylwia z naszego miasta przez wiele lat pomagała innym osobom, wykonując pracę opiekunki w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Uwielbiała pomagać innym, lecz teraz to ona potrzebuje naszego wsparcia w walce z chorobą!

Diagnoza odmieniła życie kobiety

Diagnoza, którą usłyszała rudzianka, zmieniła całe jej dotychczasowe życie. To inwazyjny rak zrazikowy piersi lewej, trójujemny. Jeden z najbardziej agresywnych, złośliwych nowotworów. Kobieta przeszła wiele badań specjalistycznych oraz konsyliów lekarskich, po których okazało się, że rak jest nieoperacyjny. Wprowadzono leczenie paliatywne, czyli takie, które przedłuża życie. Niestety nowotwór jest naciekowy i zajął większość tkanek w klatce piersiowej. Pani Sylwia zmaga się z przerzutami m.in. na węzłach chłonnych, obojczyku oraz śródpiersiu.

W walce z chorobą kobietę wspierają m.in. jej dzieci, rodzice, siostra oraz mąż, który pomaga mieszkance naszego miasta nawet w wykonywaniu najprostszych, codziennych czynności. To właśnie rodzina Pani Sylwii w pośpiechu załatwiała niezbędne rudziance badania. Większość z nich była wykonywana prywatnie, ponieważ w przypadku diagnostyki i wdrożenia odpowiedniego leczenia, czas ma ogromne znaczenie. Nie tylko koszty badań obciążają budżet rodziny. Stan Pani Sylwii wymaga także specjalnego odżywiania, opatrunków, prywatnych konsultacji czy wizyt lekarskich. Nie to jest jednak najgorsze. Najgorsza według Pani Sylwii nie jest nawet wizja śmierci, tylko towarzyszący chorobie ból.

– Rak to nieludzkie, przekraczające granice wyobraźni cierpienie. Większość ludzi nie wie nawet, że taki ból istnieje. Gdzie plastry kilkadziesiąt mocniejsze od morfiny już nie pomagają. Gdy wycieki z ran są tak poważne, że z opatrunkami odchodzą tkanki i cząstki ciała. Niestety tak wygląda rak – czytamy w opisie zbiórki.

Szansą na życie może być terapia celowana

Kobieta nie poddaje się i walczy z chorobą, jednak potrzebuje naszego wsparcia! Jej stan zdrowia nie pozwala na wykonywanie pracy zawodowej. W podobnym przypadku jest także jej mąż, który, aby zajmować się żoną przez całą dobę, a do tego domem i dziećmi również obecnie nie pracuje. Ratunkiem dla Pani Sylwii może być terapia celowana, której koszty są ogromne (w zależności od stanu i ilości prób mogą sięgać od 13 do 16 tysięcy złotych).   

– Będziemy z mężem próbować wszystkiego, bo dla nas każda chwila z dziećmi i naszym ukochanym psiakiem Aleksem jest wszystkim. Cieszą nas dni, które możemy jeszcze razem spędzić. Proszę Cię, pomóż mi, daj mi szansę, by takich dni mogło być jak najwięcej. Podaruj mi, mojemu mężowi i dzieciom więcej czasu razem. Uratuj mi życie – przekazuje Pani Sylwia w opisie zbiórki.

Powstała internetowa zbiórka, której celem jest uzbieranie niezbędnych środków na leczenie onkologiczne, rehabilitację, dietę oraz terapię celowaną rudzianki. Jeśli chcecie wspomóc walczącą z chorobą mieszkankę naszego miasta, możecie to zrobić TUTAJ.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Dino

    Kto kasuje ta forse? Jesteśmy w Unii a tu dalej trzeba zebrać np.na operacje za granicą chorego dziecka warta miliony bezduszny system życzę pani szybkiego powrotu do zdrowia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również