Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielkie otwarcia mimo pandemii. Nowe lokale gastronomiczne w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2021-04-19 13:00, aktualizacja: 2021-05-04 14:20

Mimo ciągłego przedłużania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i opłakanej sytuacji branży gastronomicznej, w naszym mieście otwiera się coraz więcej nowych lokali, oferujących jedzenie nie tylko na wynos i dowóz. Argumentem używanym przez właścicieli nowo powstałych lokali jest chęć zapewnienia mieszkańcom małego powrotu do normalności, oferując pyszne jedzenie.

Pyszne nowości w Rudzie Śląskiej

Niedawno minął rok od nastania pandemicznej rzeczywistości. Zmęczenie, napięcie i tęsknota za normalnością dopadają każdego. Obostrzenia pojawiają się i znikają, co niestety ma swoje skutki – w najgorszej sytuacji jest branża gastronomiczna, która już od dawna nie może normalnie funkcjonować. Posiłki mogą być teraz wydawane wyłącznie na wynos bądź z dowozem; wiele lokali jednak postanowiło otworzyć się dla gości. Mimo naprawdę ciężkiej sytuacji branży, kilku przedsiębiorców zdecydowało się na stworzenie zupełnie nowych restauracji w naszym mieście. Od niedawna w Kochłowicach działa nowy lokal YURO SUSHI, a już 20 kwietnia swoje wielkie otwarcie ma pizzeria Familok, zlokalizowana w tej samej dzielnicy.

Otwarcie mimo pandemii

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie: czy to nie ryzykowne otwierać nowy lokal w tak niepewnych czasach? Właściciele nowo powstałych restauracji zdają sobie z tego sprawę, jednak uzasadniają swoją decyzję o rozpoczęciu działalności chęcią oddania ludziom cząstki dawnych czasów.

-Pomysł jest oczywiście ryzykowny, ale liczymy na podwyższone zainteresowanie spowodowane pandemią. Potencjalni, wygłodniali klienci, którzy tęsknią za wyjściami do restauracji, baru czy klubu z większą chęcią przetestują nową restaurację. – podkreśla współwłaściciel pizzerii Familok.

Prawdziwie rudzka pizza

Nowo otwarte lokale będą musiały mocno walczyć o klientów, aby utrzymać się na obecnie niestabilnym rynku. Pizzeria Familok postanowiła zachęcić mieszkańców miasta do przetestowania potraw, nadając im nawiązujące bezpośrednio do Rudy Śląskiej nazwy. W menu znajdują się takie pizze jak Fryna, Wirek, Byko czy Halymba.

-Jest to bardzo przyciągająca forma reklamy, wyróżnienia się od konkurencji, czego efekty zauważyliśmy już od samego początku: ludzie chętnie komentują, którą pizzę wybiorą, mówią, że nie mogą się doczekać kulinarnej podróży po wszystkich dzielnicach – mówi współwłaściciel Familoka. 

Restauratorzy zachęcają do wsparcia gastronomii w tym trudnym czasie. Właściciele kochłowickiego Familoka zauważyli, że mieszkańcy miasta bardzo aktywnie uczestniczą w promocji nowego lokalu, co jest niezwykle istotne w trakcie pandemii.

-Ludzie z okolicy czują silniejszą potrzebę pomocy w promocji lokalu ze względu na niesprzyjające czasy, czego efekty widzimy już teraz patrząc na rozprzestrzenianie się informacji o otwarciu na Facebooku oraz Instagramie.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • nie zamówię z Familoka

  Nie zamówię pizzy z Familoka. I to nie dlatego, że nie dobra, a dla zasady. Na prawdę wolę zamówić w restauracji czy pizzerii, które w Rudzie są już długo i im pomóc przetrwać trudy pandemii, niż dokładać się do kapsy kogoś, kto najwyraźniej kasę ma. Otwierać teraz lokal gastronomiczny to świństwo w stosunku do innych restauracji, bo jesteście nowi i ściągnięcie sobie klientów, którzy przyjdą z ciekawości, a niektórych odbierzecie tym lokalom, które już ponad rok muszą się zmagać z pandemią.Pomóżmy tym, których znamy i lubimy. Nowi i tak dadzą sobie radę!

  • nie zamówię z Familoka
   2021-05-09 20:01
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Kamil

  Tak na pewno ich stać. Widzę , że w życiu biznesu nie prowadziłeś. Na pewno wpakowali w lokal całe swoje oszczędności. To że się otwierają nie oznacza sukcesu. Oznaką sukcesu jest dobre ,jedzenie które się wybroni. Nie pomyślales , że faktycznie przyjadą ludzie z ciekawości i spróbują. Tylko jeśli będzie to nie jadalne to nie przyjadą znów ! Czego tu nie rozumiesz ? Gastronomia na Kochłowicach może istnieć obok siebie wzajemnie się nie wygryzając. A to , że chłopaki robią najlepszą pizzę w dzielnicy to nie ich wina. Konkurencja jest też po prostu słaba. Nie będę wspierał jakiś knajp no bo tyle czasu już istnieją i ledwo zipią! Familok ryzykuje więcej . Jak by im biznes nie siadł to by zostali z marzeniami i kupą sprzętu gastronomicznego , który trzeba teraz sprzedać za pół ceny. Ogólnie zamykają na mega minusie.Podsumowując. Moja kasa wyląduje tam gdzie dadzą mi dobre jedzenie i tyle.

 • Mietlorz

  Pizza Familok, ul. Radoszowska 166, lokal mieści się w familoku koło fary. Dziś otwarcie o 13 godz.

 • mrówa

  podaj adres pizzeri

 • Zuza

  nie dobre tam żarcie, lepsze w bieedronce

 • Ja

  Uwielbiam sushi

 • Gabi

  Jesli bedzie dobre i nie drogie na pewno zdobeda gosci. Jest w miescie pare b dobrych lokali ze na pewno i w dobie pandemi maja co robic

 • Dżesika

  Jak zwykle, ci co nie mają pejsbuka się nie liczą. Nie skorzystam przez brak informacji.

 • Hanys

  A co tu cię boli?

 • Rudzianka

  Tez nie mam...gdzue te czasy gdzie kazda firma miala swoje strony internetowe poza facebookiem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.