Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielu rudzian szuka dobrego kardiologa - Marcin Kominek, Przychodnia MaxMedis

  • Dodano: 2016-07-13 13:30

O otwartej w tym roku przychodni specjalistycznej w dzielnicy Ruda rozmawiamy z właścicielem, Marcinem Kominkiem.

Od kiedy istnieje specjalistyczna przychodnia przy ul. Sieronia w Rudzie?

Nasza przychodnia powstała na początku 2016 roku – ruszyliśmy w lutym. Jesteśmy dosyć młodą, ale prężną placówką. Na tę chwilę posiadamy 8 działających poradni  i cały czas się rozwijamy. Na dniach mamy zamiar ruszyć z alergologią. To dziś bardzo potrzebna dziedzina, ale pewnie na tym nie poprzestaniemy. Staramy się słuchać naszych pacjentów i odpowiadać na ich wymagania.

Wynika to też chyba z tego, że państwowe przychodnie nie zaspokajają wszystkich potrzeb pacjentów?

Tak. Terminy oczekiwania w państwowych przychodniach są bardzo długie, szczególnie u specjalistów. Gdy ktoś szuka szybkiej pomocy, musi wspomagać się ofertą przychodni prywatnych. Dotychczas rudzianie posiłkowali się Gliwicami czy Katowicami, dziś blisko swojego domu mają miejsce, gdzie znajdą fachową pomoc wielu różnych lekarzy specjalistów. Staramy się ściągać do przychodni lekarzy ze szpitali specjalistycznych, klinicznych – m.in. Centrum Kardiologicznego w Zabrzu czy ze szpitala w Ochojcu. Przyjmują u nas sprawdzeni lekarze, których kiedyś musieliśmy szukać w dużych miastach. Nasi lekarze mają dla swoich pacjentów więcej czasu, spokojna rozmowa i przyjazna atmosfera oraz przede wszystkim spokój sprzyjają budowaniu relacji pacjent - lekarz.

Z pomocy Waszych lekarzy korzystają głównie rudzianie, czy także osoby z innych miejscowości?

Przyjmujemy coraz więcej osób przyjezdnych. Dziś wiele osób jedzie tam, gdzie przyjmuje dobry lekarz. Jesteśmy w dogodnej lokalizacji - blisko DTŚ, nieopodal granicy z innymi miastami, w dzielnicy Ruda. Na dzień dzisiejszy jedynym minusem jest nasz krótki okres działania, przez to jeszcze nie wszyscy wiedzą, że tu jesteśmy. Dzięki dobrym lekarzom i najnowocześniejszemu sprzętowi dowiaduje się o nas coraz więcej osób, w dobie internetu nie jest to trudne.

Jesteście dostępni dla pacjentów po południu. To duży plus dla osób pracujących.

Rzeczywiście, to duże udogodnienie. Żaden pracodawca nie patrzy przychylnie na zwalnianie się z pracy z powodu wizyty u lekarza. U nas jest to niepotrzebne, bo specjaliści przyjmują od 15-16 do ostatniego pacjenta, a rejestracja odbywa się od godziny 12:00, także telefonicznie.

Dziś duże oblężenie przeżywają lekarze - dietetycy. W MaxMedis przyjmuje taka osoba?

Tak. Mamy lekarza dietetyka. Nasz tryb życia, sytuacje stresowe pociągają za sobą różne dolegliwości, także związane z zaburzeniami wagi, niestrawnościami, złym samopoczuciem. Bardzo przydatna jest wtedy wizyta u dietetyka, który powie nam, jak prawidłowo powinniśmy się odżywiać w zależności od trybu życia, jaki prowadzimy. Pomimo tego, iż bardzo szybko możemy dotrzeć do informacji  co jeść, aby lepiej się czuć i funkcjonować, nie zawsze zdobyta wiedza okazuje się w naszym przypadku trafna.

Kto korzysta z takich wizyt? Są to osoby młode, a nawet dzieci?

Widać tendencję związaną z korzystania z tego typu porad osób młodych, a także dzieci. Większa świadomość społeczna, inne schorzenia, bardzo często wymuszają zmianę naszego nastawienia, także w kwestii żywienia. Może trochę starsze osoby mają większe opory jeżeli chodzi o zmianę przyzwyczajeń, ale jest to tylko kwestia przekonania, że zmiana nie zawsze musi być drastyczna, a może przynieść odczuwalną poprawę.

Najczęściej poszukiwany specjalista?

Zdecydowanie kardiolog. To najczęściej poszukiwana u nas specjalizacja, o którą pytają pacjenci. To nie tylko utrapienie osób starszych - coraz więcej młodych osób ma problemy kardiologiczne. Tutaj znowu jednym z czynników sprzyjających rozwojowi takich chorób jest nasz szybki i pełen stresu tryb życia. Służymy też pomocą w zakresie ginekologii dziecięcej,  której specjaliści są poszukiwani wśród rodziców ale także endokrynologii oraz neurologii.

Jaki jest czas oczekiwania na wizytę?

Z uwagi na to, że dany specjalista przyjmuje na przykład w jeden określony dzień, czasem trzeba poczekać na wizytę kilka dni. Najczęściej czas pomiędzy rejestracją a wizytą to kwestia tygodnia, przy dużym obłożeniu maksymalnie dwóch tygodni. Cennik dostępny na stronie nie jest wygórowany, został stworzony pod możliwości naszej lokalnej społeczności. Mamy nowy sprzęt i wysokiej klasy specjalistów, więc ceny nie mogą być sztucznie zaniżone.

Proponujecie jakieś oferty połączone bądź pakiety dla klientów?

Tak. Dzięki temu nasi pacjenci mogą kompleksowo się przebadać i skorzystać na tym cenowo.

Czego życzyć przychodni na najbliższy czas?

Żeby poradnia rozbudowała się i mieszkańcy dowiedzieli się o naszej działalności. Najbardziej chcemy, aby pacjent, który do nas trafia, czuł, że ktoś chce mu pomóc.

Niech więc te życzenia się spełnią. Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

O FIRMIE:

Prywatna Przychodnia Specjalistyczna Maxmedis
Ul. Sieronia 6
41-700 Ruda Śląska
tel. (32) 771-48-00 lub 535-380-011

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.