Wiadomości z Rudy Śląskiej

Włamał się do opla i ukradł radio. Rudzianin złapany przy próbie sprzedaży nieletnim

  • Dodano: 2023-07-03 08:30, aktualizacja: 2023-07-03 12:18

Mundurowi z dwójki zatrzymali 43-letniego rudzianina, który włamał się do opla i ukradł radio. Policjantów zawiadomili rodzice nieletnich, którym włamywacz chciał sprzedać kradziony radioodtwarzacz. Złodziej próbował wmówić stróżom prawa, że radio pochodzi z jego samochodu, wskazując na zaparkowanego nieopodal opla bez radia.

Wskazując samochód, do którego się włamał, próbował zmylić policjantów

W czwartek, 29 czerwca br. policjanci z rudzkiej dwójki zostali skierowani na osiedle Kaufhaus, gdzie pijany mężczyzna, zaczepiając nieletnich, próbował sprzedać radio samochodowe. Zaniepokojeni ojcowie chłopców powiadomili policję. Patrol, który przyjechał na miejsce, zatrzymał wskazanego mężczyznę. 43-letni rudzianin próbował wmówić policjantom, że radio pochodzi z jego samochodu stojącego nieopodal huty. Mundurowi nie omieszkali tego sprawdzić i pojechali na wskazane miejsce. Tam, rzeczywiście stał opel z uszkodzoną szybą, śladami przeszukiwania wnętrza i dziurą po radiu. Stróże prawa nie dali wiary mężczyźnie. Gdy chcieli ustalić właściciela samochodu, ten zdziwiony podszedł do nich. 43-letni rudzianin wiedział już, że nie ma co kręcić i przyznał się do włamania i kradzieży radia. Przeszukał wcześniej samochód, a gdy nie znalazł nic cennego, postanowił zabrać i sprzedać radio.

Sprawca trafił do policyjnej celi, a w piątek zajęli się nim śledczy z dwójki. Za włamanie i kradzież grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Jak widać mieszkańcy naszego miasta, nie są obojętni i powiadamiają policję o nietypowych zdarzeniach. Tego typu zgłoszenia, a dzwoniły dwie osoby, pozwalają na podejmowanie błyskawicznych działań i zatrzymywanie przestępców.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (1)    dodaj »

  • dewil

    Skoro na chwilę stał się posiadaczem radia - to powinien jeszcze zapłacić abonament !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również