Wiadomości z Rudy Śląskiej

Właścicielka sklepu w Rudzie Śląskiej wystawiała fikcyjne faktury na szkodę MOPS-u!

 • Dodano: 2021-02-08 08:15, aktualizacja: 2021-02-08 10:04

Policjanci z Rudy Śląskiej zajmujący się ściganiem przestępstw gospodarczych, zakończyli sprawę oszustw na szkodę MOPS-u. Nieuczciwa właścicielka jednego z rudzkich sklepów usłyszała 487 zarzutów poświadczenia nieprawdy.

Mieszkanka Rudy Śląskiej wystawiała osobom korzystającym z pomocy społecznej fikcyjne faktury

Po kilku miesiącach przesłuchań i zebraniu wielu tomów dokumentacji, policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy w Rudzie Śląskiej zakończyli sprawę 56-letniej właścicielki jednego ze sklepów. Kobieta wystawiała fikcyjne faktury osobom, które korzystały z pomocy rudzkiego MOPS-u. Dofinansowania dotyczyły określonej grupy towarów, które znajdowały się na fakturach i były rozliczane w ośrodku. Osoby korzystające z pomocy kupowały zupełnie inne, nie objęte finansowaniem towary. Cały proceder odbywał się za obopólna korzyścią – zamiast artykułów szkolnych dla dziecka, rodzic kupował coś dla siebie, za co płaciła pomoc społeczna.

Sklepikarka brała część wartości faktury do swojej kieszeni

Pracownicy opieki społecznej, wspólnie z policjantami z rudzkiej komendy, przeanalizowali wiele faktur, zanim natrafili na dziwne powiązania. Dalszą analizą zajął się zespół śledczych, który zbierał dowody przeciwko nieuczciwej właścicielce sklepu. Policjanci przesłuchali ponad 500 osób i w efekcie przedstawili 56-latce 487 zarzutów poświadczenia nieprawdy przy wystawianiu faktur, działając przy tym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sprawczyni za te przestępstwa grozi nawet do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Komentarze (31)    dodaj »

 • ZORG

  Ukarani powinni zostać również Ci, którzy zanosili "lewe" faktury do MOPS-u. Jeżeli tych osób nie spotka żadna kawa to na 100% dalej będą kombinowali.

 • Karl

  Ludzi to Ty zostow w spokoju, tępić prywaciarzy.

 • obserwator

  Mops bogaty że sie dopiero teroz skapowoł,na ale jak kasa leci ze grubej rury,to jakos to bedzie,czyli ze naszych podatków.

 • Ten z Rudy podatnik

  Powiesić ją na rynku.A tym co z nią kombinowali nie dać więcej żadnej pomocy chodźmy zdychali z głodu.Tylko jęczeć potrafią że bida a jak pomożesz to cię sprzedadzą. Szmaciarze

 • Pepe

  Nie są winni ubocy co korzystanie z pomocy tylko ta pazerna właścicielka sklepu powinna oddać co do grosza

 • Wyborca

  Polski prywaciarz przedsiębiorcą to cwaniak i oszust

 • prof. Wosk

  Piszesz to jako niedouczony cwaniak żyjący z zasiłku - czyli pasożytujesz na tych "cwaniakach" którzy płacą podatki. Mylę się ?

 • Karl

  To znaczy na kim ? Bo chyba nie na mikroprzedsiębiorcach, bo ci podatków praktycznie nie płacą wcale...

 • Pracownik lutowy

  Widać, że osoba piszącą to skończyła 5 klas podstawówki i niestety nie dostała już promocji do 6 i nauka się zakończyła w wieku 18 lat ;)

 • boluś

  A Polityk'Urzyndnik'Byznesment to inacyj?

 • Ja

  Kto jeszcze nie wiedział to teraz wie ile dodatków patolą dostaje. Gaz, prąd, węgiel, czynsz - do wszystkiego dopłaty. Do tego zakupy na bony w sklepach. Tyle tego raz przede mną kupili, że sobie zamówili taksówkę pod sklep. A na koniec emerytura chociaż minuty nie pracowali. Fakt może będzie mała ale to nic nie szkodzi, bo znowu dostaną dopłaty do wszystkiego.

 • Karl

  Ja, emerytura dostanie jak minuta nie przerobił, tyś to jest cymbał dopiero...

 • Ja

  Każdy dostaje że względu na osiągnięcie wieku emerytalnego. Cymbał to chyba ty jesteś nie ja.

 • Ola

  Kazdy dostaje najniższą emeryturę po przepracowaniu co najmniej 20 lat i osiagnięciu wieku emerytalnego.Jesli ktos nie przepracował nic ,to zero dostanie.Znam osoby ,które pracowały parę lat i dostały 200-300 zł.

 • ata

  wystarczy urodzić cztery 500-setki i też emerytura się należy,niezależnie od "jakości" produkcji

 • Karl

  Tyś nawet nie jest cymbał, curwa gościu nie mosz pojęcia o niczym i się wypowiadosz. Za zero minut, ktoś dostanie emerytura w kwocie zero złotych. Tyle że trza mieć pojęcie o czym się godo barani łbie...

 • Taka sobie opinia

  A co powiesz o zarejestrowanych "od zawsze" w PUP? Bez prawa do zasiłku. Roboty żadnej nie podejmują bo jak gdzieś idą to kwalifikacje za małe albo jak widza te opuchnięte z picia łby to ich nie przyjmują. Dostają tacy kasę na starość czy nie? A tak przy okazji jeśli dyskutujesz to trochę kultury. Nawet jeśli nie zgadzasz się z opinią drugiej strony. Widocznie wszystkie rozumy pozjadane to myśli, że najmądrzejszy i tylko on ma rację.

 • Karl

  A co mnie to obchodzi i co to za mo wspólnego z tematem ? Każdemu należy się szacunek, oprócz prywaciarza...

 • Jorg

  A co z patolami? Ile spraw założono? Dlaczego tylko sklepikara ma ponieść konsekwencje skoro wszyscy korzystali? Co na to mops, puści to wszystkim płazem? Wszyscy brali udział w oszustwie na szkodę rudzkiej kasy miejskiej, potem pinokio płacze że nie ma pieniędzy, choćby na głupi przystanek (czego nie popieram). Ciekaw jestem ile jeszcze takich lewych faktur wystawili inni?

 • Karl

  Większej patoli niż prywaciarze to w tym kraju nie ma...

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również