Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Województwo śląskie ma nowego wicemarszałka. To Beata Białowąs

  • Dodano: 2019-06-25 10:45

Beata Białowąs została nową wicemarszałek województwa śląskiego. Do tej pory pełniła funkcję dyrektora Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Na nowym stanowisku zastąpi Michała Wosia, który wszedł w skład Rady Ministrów. Uchwałę w tej sprawie Sejmik Województwa Śląskiego podjął w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów.


Przypomnijmy, że Michał Woś był członkiem Zarządu Województwa Śląskiego, a od 4 czerwca współtworzy Radę Ministrów. Nominację ministerialną otrzymał po tym, jak kilkoro ministrów i wiceministrów w wyniku wyborów do Europarlamentu uzyskało mandaty europosłów i konieczna była rekonstrukcja rządu. 


Beata Białowąs urodziła się w 1972 roku. Ukończyła studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie studia podyplomowe z zakresu rozwoju podmiotów gospodarczych, zarządzania projektami europejskimi i społecznej odpowiedzialności biznesu. Od lat związana jest z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Współpracowała z Michałem Wójcikiem, wiceministrem sprawiedliwości, gdy ten pełnił tam funkcję dyrektora. Natomiast w 2015 roku otrzymała posadę dyrektora naczelnego. Jest członkiem Komitetu Monitorującego RPO WSL 2014-2020. Od poniedziałku, 24 czerwca, pełni rolę wicemarszałka województwa śląskiego. Jej kandydaturę poparło 25 radnych, a 18 było przeciw.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • gwizdołki fiołki

    Ico bedzie lepiej ja ja no no same obiecki ale do kogo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.