Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wypadek z udziałem motocyklisty w Bykowinie. 46-latek złamał kostkę

  • Dodano: 2024-02-27 10:15

Wczoraj w dzielnicy Bykowina doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Kierowca Hondy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i doszło do zderzenia. Kierowca jednośladu doznał złamania kostki.

Zderzenie osobówki i motocyklu w Bykowinie

Wczoraj, 26 lutego w dzielnicy Bykowina doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i motocykla. 40-letni kierowca Hondy, wyjeżdżając z ulicy Katowickiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 46-letniemu motocykliście. Doszło do zderzenia, w wyniku którego kierowca jednośladu doznał złamania prawej kostki u nogi.

Jak poinformował asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP Ruda Śląska, policjanci prowadzą postępowanie w sprawie tego wypadku.

Współodpowiedzialność na drodze

Do około 50% wypadków, z ich udziałem przyczyniają się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstają z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Motocykl posiada dużo mniejszą powierzchnię czołową i dlatego jest słabiej widoczny na drodze z większej odległości. Nawet jeśli zostanie dostrzeżony z odpowiednim wyprzedzeniem, to kierowca samochodu może popełnić błąd w ocenie jego prędkości i odległości. Może mu się wydawać, że jego manewr, przecinający tor jazdy motocykla, nie spowoduje zagrożenia. Często jest inaczej...

Mundurowi apelują zarówno do kierujących motocyklami, jak i samochodami o przestrzeganie przepisów ruchu i uważne obserwowanie drogi oraz poszanowanie praw innych uczestników ruchu.

BRD KGP

Komentarze (1)    dodaj »

  • ANTY UE

    A ciekawe czy motocyklista pędził tak jak jest ograniczenie prędkości czy może szybko ale bezpiecznie haha

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również