Wiadomości z Rudy Śląskiej

Z powodu zakażenia koronawirusem zmarły trzy kolejne mieszkanki Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2020-11-10 12:30

Według danych sanepidu w Rudzie Śląskiej w ciągu ostatniej doby potwierdzono 202 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Już ponad 2,7 tysiąca osób przebywa na kwarantannie. Niestety, zmarły też trzy mieszkanki naszego miasta.

- Liczba zmarłych mieszkańców Rudy Śląskiej, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, zwiększyła się aż o trzy osoby. Są to kobiety w wieku 65, 74 i 82 lat. Niech spoczywają w pokoju. Rodzinom Zmarłych składam wyrazy współczucia - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

W sumie od początku pandemii w naszym mieście odnotowano 3600 zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało już 1555. Wynika z tego, że obecnie w Rudzie Śląskiej na COVID-19 choruje 2005 osób. 51 osób jest obecnie hospitalizowanych. 40 osób zmarło.

- Pisałem niedawno, że trzycyfrowe przyrosty liczby zakażonych prawdopodobnie staną się codziennością i niestety rzeczywiście tak się dzieje. Dziś w Rudzie Śląskiej odnotowano 202 nowe zakażenia, co mimo 35 ozdrowieńców daje znaczny wzrost liczby aktywnych przypadków, których jest już ponad 2 tysiące - napisał wiceprezydent.

W ostatnich dniach miasto szczególną uwagę zwraca na domy pomocy społecznej. Aktualnie jest w nich łącznie 66 aktywnych przypadków wśród pensjonariuszy i 57 wśród pracowników:

 • DPS "Senior": 26/37,
 • DPS przy ul. Piłsudskiego: 19/8,
 • DPS przy ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej: 1/3,
 • Ośrodek Najświętsze Serce Jezusa: 20/9.

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Adam

  Moja babcia także zmarła 20 lat temu na grypę. Lekarze wytłumaczyli mi, ze to normalne, że w tym wieku przeważnie się z grypy nie wychodzi. Mieli rację. Rząd nie zamknął z powodu tamtego sezonu grypowego szkół, nie zniszczył tysięcy firm i nie pozbawił tysięcy ludzi pracy. Media nie rozpętały nagonki i nikt nie odczuwał potrzeby naciągania na twarz pieluchy z chińskiej szmaty. Nie ma żadnej pandemii choroby, jest za to pandemia globalnego tchórzostwa. Wychowane w pustej, konsumpcyjnej kulturze durnie nie chcą przyjąć do wiadomości, że są śmiertelni. A ja sobie będę żył normalnie. Spokojnie wykorzystam każdy dzień podarowany mi przed opatrzność i odejdę. A wy, Covidianie marnujcie dalej swoje dni, skrywając wasze wykrzywione strachem twarze pod chińskimi pieluszkami i czekajcie na szczepionkę od Billa - waszego mesjasza.

 • gameover

  A co na to zmarli którym bez skrupułów przypisano zaplanowanego zjadliwego wirusa ?

 • A.

  No tak.... Przykro się to czyta, przecież to była komuś bliska osoba. Ukochana mama, babcia, prababcia... Gdyby nie wirus mogła być w zbliżające się święta z bliskimi...Czyli co, jak się potrąci samochodem 82 latka i umrze to też nie ma co się przejmować i tak by zmarł...Durny wpis - bez urazy.

 • fajerberga

  Nie, nie, nie... jak kogoś potrącisz samochodem, to on i tak umrze z powodu covida pod warunkiem, że akurat jechałeś/aś na wymaz... :-)

 • Ja

  Gdzie jest ten pajac co przed ratuszem z innymi nawoływał do zdejmowania masek i głosiił że koronawirus to manipulacja społeczeństwem.Najgorsze ,że działo się to przed Urzędem Miasta

 • Jano

  Ci co zmarli nie nosili maseczek, szkoda mogli żyć w nieskończoność. A w ogóle po co w taki straszny czas ludzie wychodzą na dwór zamiast siedzieć w domu(w masce) i oglądać tv

 • Tomasz

  Baborski ten jejop i kuchcik szukający pracy. Już bym ich nauczył . Murcol i bezrobotny

 • Jano

  Tyś jest jełop do sześcianu

 • Covidianie

  A na co zmarły te osoby? Na jakie choroby? Osoba 82 - bez urazy i tak by pewnie zmarła nawet jakby nie było żadnego covida, "aż trzy osoby", proszę napisać na co umarły - na jakie choroby cierpiały?

 • zażyciem

  Po pierwsze dziennie są podawane liczby osób zmarłych z chorobami współistniejącymi i te przypadki gdzie zmarli zarażeni koronawirusem nie mieli innych chorób.I wcale nie jest ich mało.Po drugie gdyby tą osobą która miała ponad 80 lat była twoja matka lub babcia to czy by ci było obojętne ,że umiera bo już ma swój wiek.Nawet jak miała choroby współistniejące to przecież jeszcze by mogła żyć .Covid jej tej szansy nie daje .Szkoda ,że bezmózgowcy wychodzący na ulicę nie biorą tego pod uwagę.

 • Covidianie

  A na co zmarły te osoby? Na jakie choroby? Osoba 82 - bez urazy i tak by pewnie zmarła nawet jakby nie było żadnego covida, "aż trzy osoby", proszę napisać na co umarły - na jakie choroby cierpiały?

 • Mac

  A mogła by pożyć i kilkanaście miesięcy więcej. Ale ty tego nie pojmujesz . Żenada

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.