Dzisiaj emocje na hali MOSiR w Nowym Bytomiu sięgnęły zenitu! Przedstawiciele sztabów WOŚP z Rudy Śląskiej i Świętochłowic zmierzyli się ze sobą podczas charytatywnego meczu siatkówki. Każda złotówka zebrana do puszek podczas wydarzenia zostanie przekazana na WOŚP.
Zacięta rywalizacja
W piątek, 17 stycznia, na hali MOSiR w Nowym Bytomiu odbył się mecz siatkówki pomiędzy sztabami WOŚP z Rudy Śląskiej i Świętochłowic. W składzie rudzkiej reprezentacji zagrali: włodarze miasta Ruda Śląska - Michał Pierończyk i Jacek Morek, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, jednostek oświatowych i kultury oraz rudzkiego sztabu WOŚP. Po stronie gości świętochłowickiego sztabu znaleźli się m.in.: prezydent Świętochłowic - Daniel Beger, przedstawiciele jednostek miejskich, oświatowych i kultury oraz świętochłowickiego sztabu WOŚP.
Rywalizacja była niezwykle zacięta i zakończyła się wygraną rudzkiej drużyny 3:0!
- To było wyjątkowe popołudnie. Po raz drugi rudzki sztab WOŚP spotkał sle na boisku z ekipą ze Świętochłowic. Cieszę się, że właśnie w ten sposób rozpoczynamy orkiestrowe granie. Wynik nie jest najważniejszy, choć cieszymy się, że to nam udało się wygrać . Dziękuję za obecność obu drużynom i kibicom, którzy licznie zebrali się w nowobytomskiej hali MOSiR - czytamy w poście opublikowanym przez prezydenta Michała Pierończyka w mediach społecznościowych.
Każda złotówka zebrana do puszek przy wejściu na mecz zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!
33. Finał WOŚP już w przyszłą niedzielę!
Już 26 stycznia 2025 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 33., aby walczyć z chorobami nowotworowymi u dzieci!
- Choroby nowotworowe to druga, zaraz po wypadkach, najczęstsza przyczyna zgonów dzieci w Polsce. Rocznie na raka zapada około 1 100 dzieci, a 3 000 pozostaje w trakcie intensywnego leczenia. Wraz z rozwojem onkologii, liczba wyleczeń wzrosła do ponad 80%, co stawia Polskę na równi z krajami Europy Zachodniej czy Stanami Zjednoczonymi. Leczenie nowotworów dziecięcych wymaga jednak olbrzymich nakładów sprzętowych i diagnostycznych i właśnie dlatego Fundacja, po 10 latach od ostatniego Finału dla onkologii, postanowiła do tematu wrócić - czytamy na stronie Fundacji.
Już za dwa tygodnie WOŚP zagra dla 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii.
Ze środków zebranych podczas 33. Finału WOŚP, Fundacja planuje zakupić urządzenia dla:
- Chirurgii onkologicznej, m.in. zestawy laparoskopowe, roboty do chirurgii onkologicznej, cystoskopy, aspiratory ultradźwiękowe i mobilne aparaty RTG cyfrowe
- Neurochirurgii, m.in. egzoskopy neurochirurgiczne, koagulacja dwubiegunowa
- Diagnostyki onkologicznej, m.in. urządzenia do mapowania magnetycznego mózgu, rezonanse magnetyczne MRI, aparaty USG
- Patomorfologii, m.in. aparaty do śródoperacyjnej tomografii, procesory tkankowe, skanery do preparatów histopatologicznych
- Hospicjów, m.in. koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe
W ciągu 32 Finałów WOŚP zebrała blisko 2,3 miliardy złotych i kupiła 74,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2024 roku - dedykowano chorobom płuc. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków Fundacji udało się zebrać 281 879 118,07 PLN.
Czytaj więcej:
- Ekipa na Kijach znów gra z WOŚP! Weź udział w corocznym rajdzie!
- Ruszyły aukcje rudzkiego sztabu WOŚP!
- 33. Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej – przed nami koncerty, biegi i wiele atrakcji!
- Sportowe atrakcje na 33. finał WOŚP w Rudzie Śląskiej
- Jazzowe brzmienia dla WOŚP – przed nami wyjątkowy wieczór w Stacji Biblioteka
- Koncerty WOŚP w Rudzie Śląskiej – 26 stycznia 2025