RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami pierwszy seans kina letniego w #KochLove!

 • Dodano: 2021-07-25 12:00, aktualizacja: 2021-07-25 13:32

Ruszyło kino letnie w Kochłowicach, czyli seanse pod chmurką organizowane przez Stowarzyszenie "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska".

Pierwszy seans kina letniego #KochLove w 2021 roku!

Wczorajszy wieczór należał do miłośników wielkiego ekranu. Rozpoczęła się kolejna edycja letniego kina w Rudzie Śląskiej. Dzięki współpracy miasta ze stowarzyszeniem "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska" mieszkańcy mieli możliwość oglądania seansu pod gołym niebem. 

Sam film został poprzedzony przemówieniem organizatorów, którzy opowiedzieli widzom o tym, jak zmieniło się kino letnie na przestrzeni lat.  

- No i mamy 2021 rok... Co się zmieniło? Wiele! Zacznijmy od nas samych - pandemia zmieniła nas, zmieniła podejście do relacji międzyludzkich, czy doceniania chwili. Zmieniły się kochłowickie Planty, które przeżyły po latach zaniedbań gruntowną rewitalizację. Zmieniło się także nasze kino letnie... - mówią organizatorzy.  

Głos zabrała również Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej. Jej słowa dodatkowo podkreśliły, jak ważne jest to, by tworzyć ciekawe inicjatywy dla mieszkańców.  

- Wakacje w mieście nie muszą być nudne. O to dbają m.in. rudzkie organizacje pozarządowe, które dzięki wydatnemu wsparciu ze środków budżetu miasta przygotowały interesującą ofertę na czas letniego wypoczynku. Przykładem takich działań jest inicjatywa stowarzyszenia "Lepsze Kochłowice. Lepsza Ruda Śląska", które kolejny raz organizuje w czasie wakacji Kino Letnie. Dziś pierwszy z wakacyjnych seansów, który zgromadził na kochłowickich plantach wielu miłośników dużego ekranu. Następne plenerowe pokazy filmów zaplanowane zostały na kolejne cztery soboty wakacji. Serdecznie zapraszam - mówiła wiceprezydent Anna Krzysteczko.

"Za jakie grzechy, dobry Boże?"

Wczoraj na ekranie pojawił się film "Za jakie grzechy, dobry Boże?" - bawiąca do łez, francuska komedia z Christianem Clavierem w roli głównej. Był to pierwszy z pięciu filmów, jakie mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć podczas letnich pokazów.

Repertuar na nadchodzące spotkania:

 • 31 lipca - "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże" - komedia, 12+
 • 7 sierpnia - "Tajemnica Raoula Taburina" - film familijny, 7+
 • 14 sierpnia - "Poznajmy się jeszcze raz" - dramat, 16+
 • 21 sierpnia - "Lato" - biograficzny dramat muzyczny, 16+


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj »

 • kinoman

  to miejsce jest dla normalnych ludzi a nie dla tych co źle komentują.Jak jakiemuś bydłu sie tam nie podoba to niech idzie na inna łąka trawa żereć.Szacun dla organizatorów, było superr

 • Adi

  fajna inicjatywa tylko szkoda że repertuar jak w TVP w niedzielny wieczór

 • ja

  bardzo fajna akcja, oby wiecej takich

 • kopruch

  Był żech, polecom, nażar żech sie fest!

 • An

  Haha dobre

 • dżejpi

  Pieniądze podatnika wydano na rozrywkę dla ludzi którzy, jak widać na jednym ze zdjęć, nie potrafią w prawidłowy sposób użyć krzesła. :)

 • Mrówa

  I ciągłe narzekanie polaka. Nie brałem udziału w tym wydarzenia ale myśle że to super pomysł. Wiem że pani by wolała dostać te pieniążki w 500+ ale taka atrakcja dla dzieci a nawet dorosłych to extra sprawa. Niestety każdego człowieka nie da się zadowolić. Powodzenia z KOCHLOVE

 • The_Truth

  Polak to narzeka że ktoś inny 500+ dostaje a nie on. Jakiś problem z tych 500 zł dać dyszkę czy dwie dziecku na seans? Naprawdę miasto ma za dużo pieniędzy i może wydać lekką rączką parę tysięcy na serię filmowych seansów kina francuskiego na które przyjdzie po 20-30 osób wliczając organizatorów? Polak zapomniał jak na ulicach było ciemno bo PiS zabrał? Jak podatki podnieśli bo w kasie pusto bo PiS zabrał? Jak chyba wszystkie opłaty podnieśli bo PiS zabrał? Na koniec zagadka: w ilu głosowaniach radny chętnie pozujący do zdjęć był przeciwny podnoszeniu opłat i podatków?

 • zigmunt

  Pewnie eg Ciebie pieniądze podatników powinny być tylko wydawane na zapomogi dla patologii. Mi się pomysł podoba Rizrywka jest człowiekowi potrzebna.

 • skarbnik

  Tak jest Rozrywka ale za swoje pieniądze,nie za podatnika bo są potrzebne na ine cele społeczne pilne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.