Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami VII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-04-20 17:30

Pomimo panującego chłodu na Burloch Arenie zrobiło się dzisiaj gorąco! Niesamowitych wrażeń dostarczył nam VII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7, podczas którego rywalizowały ze sobą siedmioosobowe żeńskie zespoły.

Zmagania rugbystek na Burloch Arenie

Dziś odbył się VII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 (siedmioosobowego). Od godziny 9:00 drużyny z całej Polski konkurowały ze sobą na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej. Nie zabrakło sportowych emocji oraz zaciętej rywalizacji. Pomimo panującego chłodu i nie do końca sprzyjającej pogody zawodniczki dały z siebie wszystko, aby jak najlepiej się zaprezentować.

Turnieje Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7

Mistrzostwa rozgrywane są w formie turniejów z podziałem na Ekstraligę, w której skład wchodzi 6 drużyn oraz I Ligę (również 6 drużyn). Dzisiaj odbył się przedostatni z ośmiu turniejów rangi mistrzowskiej, które zostały zaplanowane na sezon 2023/24. Każdy pojedynczy turniej wiąże się ze spadkiem z Ekstraligi zespołu, który zajął ostatnie miejsce. Do Ekstraligi awansuje z kolei zespół, który wcześniej znajdował się w I lidze.

W turnieju wzięły udział Diablice Ruda Śląska

Diablice z Rudy Śląskiej miały dzisiaj przed sobą bardzo trudne zadanie. Zagrały między innymi z Biało-Zielonymi Ladies z Gdańska, które były faworytkami turnieju. Jak zawsze waleczne Diablice z naszego miasta dostarczyły nam mnóstwo sportowych wrażeń!


Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z dzisiejszego turnieju!

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: MOSiR Ruda Śląska, Diablice Ruda Śląska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również