Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami XIII Festyn Rodzin Zastępczych w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2023-05-31 10:00

We wtorek, 30 maja w ramach obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny pod hasłem "Rodzina – forum dialogu", w ogrodach Śląskiego Teatru Impresaryjnego odbył się XIII Festyn Rodzin Zastępczych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Urzędem Miasta Ruda Śląska oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Pomocni". 

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W tym roku Dzień Rodzicielstwa Zastępczego odbył się w formie pikniku rodzinnego pn. "Zdrowo, kolorowo, wesoło". Goście mogli rozsiąść się na swoich kocach na trawie i ławeczkach. Ponadto do dyspozycji był kramik z zabawkami Pani Celinki, dmuchany zamek oraz Fotobudka, gdzie można było zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcia rodzinne. 

- Dziś odbył się Festyn Rodzin Zastępczych w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny pn. „Zdrowo, kolorowo, wesoło”. Uśmiechy na twarzach dzieci biorących udział w przygotowanych zabawach były dowodem, że to był dobry czas - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Podczas pikniku, na rudzian czekało wiele atrakcji m.in.: malowanie kredą na asfalcie, gra w klasy, malowanie na folii, skakanie w gumę, skakankę i hula-hop, wyścigi rodzinne: skakanie w workach, czy przeciąganie liny. Pracownicy DPZ częstowali także zdrowymi przekąskami i napojami. Ponadto w Księgodzielni i Planszówkodzielni zarówno dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z wymiany książek i planszówek lub po prostu zabrać je ze sobą. Zabawę poprowadził profesjonalny DJ. Wystąpiły także cheerleaderki z Zabrzańskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Energy.

MOPS poszukuje osób, które chcą zostać rodzicami zastępczymi

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej stale poszukuje osób, które chcą zostać rodzicami zastępczymi. Osoby zainteresowane informacje mogą uzyskać w Dziale Pieczy Zastępczej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

- Jeżeli jesteś osobą, która chętnie podejmuje wyzwania, jesteś otwarty i potrafisz zajmować się dziećmi, jesteś w stanie zaopiekować się dzieckiem, któremu rodzina naturalna nie mogła zapewnić odpowiednich warunków do rozwoju, jeśli masz cierpliwość wpisaną w DNA (DOM-NADZIEJA-AKCEPTACJA), życzliwość i uważność, czas i otwarte serce, zostań rodziną zastępczą – pod tym hasłem prowadzimy tegoroczną kampanię pozyskiwania kandydatów na rodziców zastępczych wśród mieszkańców naszego miasta – podkreśla Krystian Morys, dyrektor MOPS.

W Rudzie Śląskiej opiekę nad 330 dziećmi sprawuje 211 rodzin zastępczych (dane na dzień 24.05.2023). Najliczniejszą grupę stanowią rodziny spokrewnione, których jest 143, rodzin niezawodowych jest 52, a rodzin zastępczych zawodowych 16, w tym 4 pełniące funkcję pogotowia rodzinnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również