Doświadczenia, własnoręczne eksperymenty, praktyczne wskazówki i nowinki techniczne – to tylko niektóre atrakcje warsztatów naukowych w rudzkim "Koperniku". Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 pokazali, jak pasjonująca może być nauka przedmiotów ścisłych. W ten sposób zachęcali ósmoklasistów do rozpoczęcia nauki w ich szkole.
Warsztaty Naukowe Kopernika
Ponad 50 uczniów rudzkich podstawówek odwiedziło dziś "Kopernika". Tegoroczni absolwenci podstawówki mogli zobaczyć pracownie placówki przy ul. Kałusa oraz wziąć udział w ciekawych ćwiczeniach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez uczniów oraz nauczycieli ZS nr 6.
- Przygotowane zajęcia pokazały uczniom, że nauki ścisłe takie jak: elektronika, informatyka, energetyka odnawialna oraz budownictwo, pomimo że wymagają dużego nakładu czasu i zrozumienia, potrafią być bardzo interesujące i przyjemne - mówiła Anna Jońca, koordynatorka warsztatów.
Ósmoklasiści mieli dzisiaj możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat takich zawodów jak: technik elektronik, technik informatyk, technik programista, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik budownictwa.
- Prowadzący zaproponowali ćwiczenia indywidualne i grupowe, które mają zaintrygować uczestnika, rozbudzić jego ciekawość oraz zachęcić do szukania odpowiedzi na powstałe problemy - mówiła Anna Jońca.
Modernizacja pracowni kształcenia zawodowego w ZS nr 6
Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w Zespole Szkół nr 6 im. M. Kopernika uroczyście zostały otwarte zmodernizowane pracownie zawodowe. Pracownie stanowią przestrzeń, w której uczniowie nabierają umiejętności praktycznych w zawodach: technik informatyk, technik programista, technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji
- Dzięki projektowi unijnemu otrzymaliśmy środki na zakup nowego sprzętu. Zakupiliśmy wyposażenie: pracowni energetyki odnawialnej, klimatyzacji, budownictwa i pięciu pracowni informatycznych. Łącznie wydaliśmy na to 680 tys. zł. Teraz pracujemy na dość "odmłodzonym" sprzęcie. Staramy się w pełni wykorzystywać jego potencjał zarówno podczas zajęć, jak i innych projektów unijnych - mówił mgr inż. Krzysztof Tułaj - wicedyrektor ZS nr 6.
Więcej na temat kierunków nauczania możecie przeczytać TUTAJ.
Warsztaty Naukowe Kopernika organizowane są już od kilku lat. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych. Podobnie było w tym roku. Zobaczcie zdjęcia!