Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uczniowie ZS nr 6 im. M. Kopernika od dzisiaj mogą korzystać z nowych obiektów sportowych

 • Dodano: 2019-09-25 10:15, aktualizacja: 2019-09-25 11:16

Boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, bieżnia do sprintu, a nawet rzutnia do pchnięcia kulą - to zestaw nowych obiektów sportowych, które zostały dzisiaj oddane do użytkowania uczniom Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej. "W przyszłym roku takich inwestycji będzie o wiele mniej" - mówił podczas oficjalnego otwarcia wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Otwarte dziś obiekty sportowe zostały również otoczone nowym ogrodzeniem, mają nowoczesne oświetlenie, są też monitorowane.

To jest ostatni dobry rok dla inwestycji w mieście, w następnym roku nie będzie ich już tak wiele. Jesteśmy zmuszeni trochę ograniczyć taką działalność, więc tutaj wielka prośba w imieniu pani prezydent i moim własnym, żebyście dbali o te obiekty. One muszą długo służyć wam i tym, którzy po was przyjdą do tej szkoły i będą tutaj uczyć się, trenować i aktywnie spędzać wolny czas, bo mam nadzieję, że będą wam służyć nie tylko podczas lekcji, ale również po nich - mówił wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer -Warto się ruszać, warto być aktywnym, warto uprawiać różnego rodzaju sporty, bo to pomaga w życiu. Wierzcie mi co mówię, bo mam ponad 50 lat, a zacząłem biegać w wieku 45 - zdecydowanie za późno. To największy błąd w życiu jaki zrobiłem, że tak późno zacząłem być aktywny, ale wszystkich namawiam do aktywności różnego rodzaju, nie tylko do biegania - dodał wiceprezydent.

Tuż po otwarciu w Zespole Szkół nr 6 im. M. Kopernika rozpoczął się dzień sportu, a uczniowie zajęli się zaciętą, sportową rywalizacją.

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • Alojz

  To kelner Mo radocha brawo

 • oldboy

  Szkoda że za moich czasów nie było takiego zaplecza sportowego.

 • Zoja

  A IV LO nadal nie zyskało przychylności władz i , tego co czytam, raczej nie ma na takową co liczyć i jeśli chce mieć jakiekolwiek boisko, musi je sobie wywalczyć z budżetu obywatelskiego...przykre to.

 • Hurra!!!

  Przykre, że miasto o tej szkole nie myśli, ale już nieważne. Mamy to!!!! Przegłosowane i będzie boisko z budżetu!!! Przydałoby się jeszcze zrobić wokół szkoły solidne ogrodzenie. Może przynajmniej o tym pomyśli miasto?

 • adept

  Zarośla i nieczystości od Bielszowickiej chyba czekają na miasto i sponsora za Przemszy

 • senior

  Ale KK musi być- średniowiecze.

 • OlO

  ?

 • olo

  Senior chyba z alzheimerem

 • The Truth

  Ze co ? LO ? Bardziej powinno do tej szkoły być dopisane LOL.

 • Zoja

  Opinie może Pan/Pani mieć różne, ale jest to normalna szkoła, do której uczęszczają uczniowie tacy sami, jak do tych szkół, które mają super zaplecze sportowe i oni zasługują dokładnie na to samo. Co za różnica, czy to podstawówka, branżówka, technikum, czy liceum? Wf jest w każdej szkole. A boiska w orzegowskiej szkole nie ma. I nie bedzie, bo miasto daje tylko wybranym, nie wiadomo, czym kierując się przy wyborze.

 • the truth

  Dodatkowo zamieszczam link z strony RŚL z wynikami matur: https://rudaslaska.com.pl/i,matura-2019-wiemy-w-ktorych-rudzkich-szkolach-uczniowie-poradzili-sobie-najlepiej,100,1383279.html.Podpowiem 47% śmiech na sali mówiąc krótko, 30% pkt trzeba zdobyć żeby zdać maturę. Na studiach - normalnych próg zdawalności zaczyna się od 50% a z niektórych przedmiotów trzeba mieć czasami nawet ponad 85% żeby zacząć dyskusje o zdaniu przedmiotu. Dlatego podejrzewam ze kiepska szkoła prędzej będzie zlikwidowana niż doinwestowana.

 • Becia

  Idąc Pana tropem myślenia w szkołach branżowych w ogóle powinno nie być boisk ani sal gimnastycznych. Tam przecież w ogóle nie zdaje się matury, w wielu z nich uczniowie uzyskują skrajnie niskie wyniki, więc uczniowie ,,nie zasługują " na cokolwiek. Co ma jedno do drugiego???

 • The Truth

  Broń boże. Szkoły branżowe są potrzebne jak najbardzie. Mnie jedynie śmieszy nazywani LO szkoły która ma 47% zdawalnosci matur. Wiesz że przy dobry strzelaniu na maturze można 30% ustrzelić bez problemu.

 • the truth

  Niech Pani skorzysta z google maps i zobaczy ile terenu na wf ma IV LO a ile jest miejsca w " Koperniku". Dużo miejsca do gry w piłkę nożną z bramkami. Gdzie na "Koperniku" takie jest ??Dodatkowo proponowałbym sprawdzić jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe młodzieży uczącej się w poszczególnych szkołach oraz jak poszczególna szkoła wychodzi w klasyfikacji. Z czasów gdy się uczułem pamiętam ze " Kopernik" zawsze miał mocne ekipy niezależnie czy była to lekkoatletyka czy gry zespołowe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.