Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zaplanuj swoją przyszłość na 6! - warsztaty w ZSP nr 6 im. M. Kopernika

  • Dodano: 2019-02-08 15:30, aktualizacja: 2019-02-10 12:11

"Zaplanuj swoją przyszłość na 6!" - pod takim hasłem odbywały się dziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. M. Kopernika warsztaty zawodowe skierowane do uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjum.

- Zajęcia mają za zadanie pokazać uczniom, że nauki ścisłe takie jak elektronika, informatyka, energetyka odnawialna oraz budownictwo, chociaż są trudne, mogą być również bardzo atrakcyjne. Można je zrozumieć i polubić, gdy są efektownie zaprezentowane - mówiła Anna Jońca, organizatorka wydarzenia.

Uczniowie podczas warsztatów spotkali się z doradcą zawodowym, który przedstawił im jak zadbać o swoją przyszłość i właściwie zaplanować ścieżkę kariery. Następnie w mniejszych grupach uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez uczniów oraz nauczycieli przedmiotów informatycznych, elektronicznych i budowlanych, podczas których mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia w ZSP nr 6.

Prowadzący zaproponowali uczestnikom warsztatów, ćwiczenia indywidualne i grupowe, które miały ich zaintrygować, rozbudzić ciekawość oraz zachęcić do szukania odpowiedzi na powstałe problemy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • EHS

    w POLSCE NIE MA PRZYSZŁOŚCI, TYLKO PRACA ZA MINIMALNĄ I CZYNSZE MIESZKAŃ W TEJ SAMEJ WYSOKOŚCI

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.