Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zderzenie czołowe na ul. Starej. Jedna osoba przetransportowana do szpitala

 • Dodano: 2022-11-02 08:45, aktualizacja: 2022-11-02 12:28

Dziś rano na ul. Starej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została poszkodowana.

Zderzenie dwóch pojazdów na ul. Starej

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę 2 listopada przed godziną 7:30 na ul. Starej przy skrzyżowaniu z ul. Pawła.

- Przed godziną 7:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Starej. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Jedna z tych osób, kobieta, zgłosiła złe samopoczucie. Udzieliliśmy jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie kobieta została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego, który zabrał kobietę do szpitala – przekazał Paweł Klozy zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Na ten moment nie wiadomo czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek, czy kolizja.

- Kierujący citroenem berlingo wpadł w poślizg na łuku. Zderzył się czołowo z jadącą taksówką marki Renault. Z taksówki pasażerka na chwilę obecną jest w szpitalu na badaniach. Jak będzie po badaniach i będziemy wiedzieć, czy ma jakieś obrażania, to będziemy wtedy mogli powiedzieć, czy jest to kolizja, czy wypadek. Jak na razie wszystkie czynności zostały wykonane jak do wypadku drogowego - poinformował asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Na miejscu obecne było pogotowie ratunkowe, policja oraz straż pożarna, która posprzątała jezdnię. W działaniach brały udział 2 zastępy, w tym 7 strażaków.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Trevvor

  Bo jeździć to trzeba umić. Jak kiedyś mawiał klasyk.

 • Mieszkanka

  Mam nadzieje, że policja skontrolowała stan opon i techniczny tego berlingo? Rozumiem wpaść w poślizg na lodzie, w ulewnym deszczu czy podczas mocnych opadów śniegu, ale na suchym asfalcie? Mam nadzieje, ze mandat czegoś nauczy.

 • Jorg

  A zabłocona jezdnia? Kto jest odpowiedzialny za stan nawierzchni? Skąd ta maź na asfalcie? Trzeba chyba przyjrzeć się w jakim stanie pobliskie ciężarówki wyjeżdżają na droge.

 • Mieszkanka

  Jeżdżę tamtędy często. W tym miejscu nie ma błota. Dalej apeluje o kontrole stanu technicznego. Ludzie jeżdżą trupami i zabijają niewinnych albo niszczą czyjeś mienie.

 • Karminadel

  Skrzyżowanie z ul. Pawła to jednak daleko od tego miejsca jakieś 400 m.Samochód jadący od Chebzia musiał niedostosować prędkości do warunków panujących na drodze i go wyrzuciło na śliskiej nawierzchni. Kolejny miszcz kierowcy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również