Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ze Śląska w Alpy? To będzie możliwe jeszcze w tym roku!

  • Dodano: 2021-11-15 14:45

Czeski przewoźnik RegioJet dostał zgodę polskiego urzędu na stworzenie połączenia kolejowego Warszawa Wschodnia – Brenner–Brennero i Landeck–Zams – Warszawa Wschodnia. Pociąg będzie kursował przez 5 śląskich miast. Kiedy inauguracja?

Jednym pociągiem w Alpy

Prywatnemu, czeskiemu przewoźnikowi RegioJet udało się uzyskać zgodę Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego na uruchomienie linii Warszawa Wschodnia – Brenner-Brennero (Włochy) oraz Landeck-Zams (Austria) – Warszawa Wschodnia. Pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach kolejowych w Katowicach, Sosnowcu, Rybniku, Tychach oraz Zawierciu. Pociągi mają kursować sezonowo, od grudnia do połowy kwietnia, 3 razy w tygodniu w godzinach nocnych. To specjalna oferta dla narciarzy, którzy co roku z chęcią odwiedzają popularne, alpejskie ośrodki narciarskie.

Na trasie Wiedeń, Salzburg, Bischofshofen

Pociąg będzie rozpoczynał kurs o 20:00, ze stacji Warszawa Wschodnia. W stolicy zatrzyma się na stacjach Warszawa Centralna i Zachodnia. Na Śląsku możemy do niego wsiąść w Zawierciu, Sosnowcu, Katowicach, Tychach oraz Rybniku. Przejedzie przez Ostrawę, Brzeclaw, a następnie uda się do Wiednia na 3-minutowy postój. Następnie trasa wiedzie przez Linz, Salzburg i Bischofshofen. Mamy dobre wiadomości dla miłośników alpejskich widoków – pociąg będzie zatrzymywał się w niemalże każdym tamtejszym mieście. W Innsbrucku pociąg zostanie podzielony na dwie części – jedna z nich uda się do Landeck-Zams, druga do Brenner-Brennero. Koniec trasy planowany jest na godzinę 11:10.

Od kiedy dostępne?

Kiedy narciarze będą mogli jednym pociągiem udać się na wymarzoną podróż pociągiem we włoskie Alpy? Czeski przewoźnik zapewnia, że połączenie zostanie uruchomione jeszcze w grudniu tego roku – pozwolenie wydane przez polski urząd obowiązuje od 12 grudnia. To dobra wiadomość dla narciarzy – już w tym roku będą mogli korzystać z alpejskich stoków!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Dorian

    dać im bilety w jedną strone i niech nie wracają

  • Faustyna

    do Tarnowskich Gór jest bliżej.Tubylców lepiej za granice nie wysyłać bo wstydu narobią

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również