Wiadomości z Rudy Śląskiej

Złamał sądowy zakaz kierowania pojazdem. 33-latek miał 0,96 promila

 • Dodano: 2021-07-08 08:00, aktualizacja: 2021-07-08 08:05

Policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku ponownego kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę opla. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od 33-latka woń alkoholu, a kiedy sprawdzili dane kierującego, okazało się, że kierujący ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Badanie alkomatem wykazało 0,96 promila alkoholu w organizmie kierowcy

Rudzianin odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Tym razem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny Policja apeluje do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Wyborca

  A Celebry i jeżdżą pijani i powodują wypadki i jakoś nikogo nie zamykają tacy jak Pan Durczok i Żewłakow tylko zwykły obywatel zostaję ukarany.

 • As

  Zutylizowac razem z autem!

 • Wsciekly

  Kudźwa niech zrobią model chorwacki i wszystkie cwaniaki się posraja i o czym tu wielce gadać.ale pis ma to w doopie ważne są zagrywki partyjne.siasc i się porzygac

 • fajerberga

  A na czym polega ten model chorwacki? Bo wiesz, ja nie jestem na bieżąco, ale widzę te pozorowane działania, w zasadzie ich brak... i praktycznie zerowy nadzór nad ruchem na drogach. A już najbardziej śmieszą mnie wychwalane pod niebiosa w mediach wszelkie akcje policji, np. Prędkość, Pieszy itp... :-/

 • Bebe

  Za drugim razem powinno się wsadzić do więzienia na 4 lata, to by nauczyło.

 • alex

  Gdyby za pierwszym razem pierdział w pasiak to by zakazu nie złamał.

 • Polska

  Nudne już te ,,newsy'' co tydzień. Przecież wiadomo, że dopóki zabierają tylko papierek, a nie samochód to taki delikwent dalej będzie jeździł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.