Wiadomości z Rudy Śląskiej

Złodziej biżuterii i diler narkotyków: Zaskakujące zatrzymanie w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2023-05-22 13:00

Kryminalni z komisariatu I zatrzymali 37-letniego włamywacza, odzyskując część skradzionej biżuterii i znajdując w jego mieszkaniu narkotyki. Wnikliwa praca śledczych pozwoliła na zebranie mocnych dowodów jego winy i przedstawienie rudzianinowi zarzutów. Na razie za włamanie i kradzież grozi mu do 10 lat wiezienia, czekają go jeszcze zarzuty za posiadanie narkotyków.

Policjanci z rudzkiej jedynki zatrzymali włamywacza

Policjanci z rudzkiej jedynki zostali powiadomieni o włamaniu do mieszkania i kradzieży biżuterii wartej ponad 1700 złotych. Pokrzywdzony w trakcie rozmowy ze śledczymi wspomniał o swoich przypuszczeniach co do sprawcy, jednak nie było żadnych dowodów na jego udział. Kryminalni wzięli pod lupę też wspomnianego znajomego i zaczęli łączyć w całość zbierane informacje. Kilka wizyt w lombardach, parę usłyszanych informacji i wnikliwe przesłuchanie i przeszukanie mieszkania 37-letniego rudzianina przyniosło oczekiwane efekty. Policjanci odzyskali część skradzionej biżuterii, a ponadto znaleźli u niego narkotyki w ilości pozwalającej na wydzielenie dwudziestu działek. Dzięki mocnym dowodom zebranym przez kryminalnych, 37-latek przyznał się do tego włamania. Teraz detektywi muszą odzyskać jeszcze resztę z rodzinnych kosztowności.

Rudzianin usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, a wkrótce po dokładnych badaniach laboratoryjnych zostaną mu przedstawione kolejne zarzuty, tym razem narkotykowe.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (1)    dodaj »

  • Czytelniczka

    Brawo. Takim kurna, to łapy uciąć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również