RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Złomiarze" w akcji! Zdemolowali wiatę przystankową na Oświęcimskiej

 • Dodano: 2022-03-11 14:00

Policjanci z Komisariatu III zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Chorzowa i Świętochłowic podejrzanych o zniszczenie wiaty przystankowej i usiłowanie kradzieży jej elementów metalowych. Zatrzymanie było możliwe dzięki zgłoszeniu świadka. Precyzyjna informacja pozwoliła policjantom szybko zatrzymać sprawców.

Części wiaty miały trafić na złom

W czwartkowe popołudnie policjanci zostali powiadomieni przez świadka, że w rejonie ulicy Oświęcimskiej dwóch mężczyzn demoluje wiatę przystankową. Po uzyskaniu informacji, dyżurny na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. Stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 50-lat, którzy zniszczyli wiatę, i przygotowywali do zabrania pochodzące z niej elementy metalowe.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, części wiaty miały trafić na złom. Dzisiaj śledczy z trójki rozliczą zatrzymanych, ustalą również czy dopuścili się też innych tego typu niszczeń i kradzieży.

Ta sprawa to kolejny przykład, że czujność obywateli ma kolosalne znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich osób mieszkających na terenie naszego miasta. Tylko reakcja na przestępcze zachowania innych podniesie stan bezpieczeństwa.

"Nie reagujesz - akceptujesz"

Policyjna kampania daje nam możliwości by udowodnić, że mieszkańcom też zależy na tym, aby nasze osiedla i dzielnice były bezpieczne


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj »

 • Andrew 9

  Dwóch durniów

 • fajerberga

  Obciąć pensje nierob olom ze straży miejskiej, jeszcze chwila i ukradną ich ze stołkiem.

 • n4u

  ich jest za mało na takie duże miasto, jeszcze teleportacji nie wymyślili z tego co wiem ;)

 • Rudziajin

  Co prawda to prawda.

 • Zenobiusz

  Strażnikom miejskim próbowali ukraść wiatę przystankową? A na co strażnikom przystanek autobusowy?

 • ewald

  Wyciągają nie małe pieniądze z budżetu miasta a nie roby nic nie robią łatwiej wystawić mandat. Straż Miejska do likwidacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.