Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zmiana organizacji pracy rudzkiego Urzędu Miasta przedłużona do 17 stycznia

 • Dodano: 2021-01-05 08:15, aktualizacja: 2021-01-05 08:46

Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej Urząd Miasta Ruda Śląska będzie zamknięty dla klientów do 17 stycznia 2021 roku. Każdą sprawę wymagającą osobistego stawiennictwa w magistracie można załatwić po uprzednim telefonicznym umówieniu się z pracownikiem.

Mieszkańcy mogą korzystać z alternatywnych form kontaktów z Urzędem Miasta: drogą telefoniczną, korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej, czyli poprzez e-mail lub ePUAP. Wszystkie wnioski potrzebne do załatwienia sprawy można pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej.

Podczas wizyt w Urzędzie należy przestrzegać wymogów sanitarnych obowiązujących w budynkach użyteczności publicznej:

 • nosić maseczki,
 • dezynfekować ręce,
 • zachowywać dystans społeczny – zarówno w biurach, jak i na korytarzach.

W celu załatwienia spraw, które nie wymagają osobistego kontaktu,  można korzystać ze skrzynki podawczej, znajdującej się przy wejściu do budynku „A” i „B” Urzędu Miasta. Pisma wrzucane do skrzynki podawczej należy umieszczać w zaklejonej, odpowiednio opisanej kopercie.

Na kopercie należy umieścić:

 • imię i nazwisko wnioskodawcy/nadawcy,
 • numer telefonu kontaktowego,
 • określenie, jakiej sprawy dotyczy wniosek/pismo.

Uwaga! W przypadku przesyłek wrzucanych do skrzynki podawczej nie ma możliwości uzyskania potwierdzenia nadania!

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • hromani

  I tu jest nasze bezprawie i bezkarność urzędników.Co prawda nie w Rudzie , lecz w Zabrzu w dniu 30 04.2020r roku o godzinie 8.40 ( rano ) wrzuciłem dokument do skrzynki podawczej - ale biurokraci już żyli długim weekendem i mieli w d... załatwianie spraw i odbiór korespondencji.Efekt był jednoznaczny - wniosek był złożony za późno lub wręcz nawet w maju. Skrzynka podawcza jest monitorowana - aleodwołać można się jedynie do Mefistofelesa o sprawiedliwą zemstę. Koszty finansowe lenistwa pierdzistołków oczywiście poniosłem ja.Ostrzegam przed pochopnym korzystaniem ze skrzynek podawczych - wręcz zalecam udokumentowanie ( nawet na filmiku ) co i kiedy zostaje w taki sposób przekazane do jakiegokolwiek urzędu.

 • Bunia

  Wystarczy składać wszelkie możliwe wnioski elektronicznie - ma się wówczas potwierdzenie. Niestety załatwianie spraw na ostatnią chwilę może tak się skończyć, jak w opisywanej historii. A tak na marginesie jaki był to wniosek i jakie koszty finansowe Pan poniósł?

 • elwer

  Zamknąc akto wezmie zyski 13nastka za cienszko robota.

 • jo...

  Szkoda godać i pisać na ten temat niech w ogóle zamknij ten urząd.i będzie spokój.

 • Zen

  i myślisz, że sprawy urzędowe załatwisz w Biedronce? Hahaha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.