Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zmiana organizacji pracy rudzkiego Urzędu Miasta przedłużona do 17 stycznia

 • Dodano: 2021-01-05 08:15, aktualizacja: 2021-01-05 08:46

Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej Urząd Miasta Ruda Śląska będzie zamknięty dla klientów do 17 stycznia 2021 roku. Każdą sprawę wymagającą osobistego stawiennictwa w magistracie można załatwić po uprzednim telefonicznym umówieniu się z pracownikiem.

Mieszkańcy mogą korzystać z alternatywnych form kontaktów z Urzędem Miasta: drogą telefoniczną, korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej, czyli poprzez e-mail lub ePUAP. Wszystkie wnioski potrzebne do załatwienia sprawy można pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej.

Podczas wizyt w Urzędzie należy przestrzegać wymogów sanitarnych obowiązujących w budynkach użyteczności publicznej:

 • nosić maseczki,
 • dezynfekować ręce,
 • zachowywać dystans społeczny – zarówno w biurach, jak i na korytarzach.

W celu załatwienia spraw, które nie wymagają osobistego kontaktu,  można korzystać ze skrzynki podawczej, znajdującej się przy wejściu do budynku „A” i „B” Urzędu Miasta. Pisma wrzucane do skrzynki podawczej należy umieszczać w zaklejonej, odpowiednio opisanej kopercie.

Na kopercie należy umieścić:

 • imię i nazwisko wnioskodawcy/nadawcy,
 • numer telefonu kontaktowego,
 • określenie, jakiej sprawy dotyczy wniosek/pismo.

Uwaga! W przypadku przesyłek wrzucanych do skrzynki podawczej nie ma możliwości uzyskania potwierdzenia nadania!

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • hromani

  I tu jest nasze bezprawie i bezkarność urzędników.Co prawda nie w Rudzie , lecz w Zabrzu w dniu 30 04.2020r roku o godzinie 8.40 ( rano ) wrzuciłem dokument do skrzynki podawczej - ale biurokraci już żyli długim weekendem i mieli w d... załatwianie spraw i odbiór korespondencji.Efekt był jednoznaczny - wniosek był złożony za późno lub wręcz nawet w maju. Skrzynka podawcza jest monitorowana - aleodwołać można się jedynie do Mefistofelesa o sprawiedliwą zemstę. Koszty finansowe lenistwa pierdzistołków oczywiście poniosłem ja.Ostrzegam przed pochopnym korzystaniem ze skrzynek podawczych - wręcz zalecam udokumentowanie ( nawet na filmiku ) co i kiedy zostaje w taki sposób przekazane do jakiegokolwiek urzędu.

 • Bunia

  Wystarczy składać wszelkie możliwe wnioski elektronicznie - ma się wówczas potwierdzenie. Niestety załatwianie spraw na ostatnią chwilę może tak się skończyć, jak w opisywanej historii. A tak na marginesie jaki był to wniosek i jakie koszty finansowe Pan poniósł?

 • elwer

  Zamknąc akto wezmie zyski 13nastka za cienszko robota.

 • jo...

  Szkoda godać i pisać na ten temat niech w ogóle zamknij ten urząd.i będzie spokój.

 • Zen

  i myślisz, że sprawy urzędowe załatwisz w Biedronce? Hahaha

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.