Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zniszczyli drzwi wejściowe i próbowali wtargnąć do mieszkania. Grozi im do 5 lat więzienia

 • Dodano: 2023-03-23 12:45

Policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji pełniący służbę w Rudzie Śląskiej zatrzymali cztery osoby w wieku od 18 do 42-lat, którzy zniszczyli drzwi wejściowe do mieszkania i naruszyli mir domowy. Sprawcy zostali spłoszeni i uciekli, ale nie daleko. Trzech mężczyzn usłyszało wczoraj prokuratorskie zarzuty i grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zniszczenie drzwi i naruszenie miru domowego

Policjanci z Rudy Śląskiej zostali powiadomieni o próbie wtargnięcia trzech mężczyzn do jednego z mieszkań w Nowym Bytomiu na terenie osiedla Kafhaus. Sprawcy zniszczyli drzwi wejściowe i naruszyli mir domowy, między innymi poprzez zaatakowanie mieszkańców blokujących drzwi, gazem łzawiącym. Mieszkańcom udało się jednak spłoszyć bandytów.

- Kryminalni szybko ustalili przebieg zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawców ubranych w bluzy jednego z klubów piłkarskich. Policyjni wywiadowcy z katowickiego Oddziału Prewencji pełniący akurat służbę w Rudzie Śląskiej zatrzymali ich dwie dzielnice dalej. W samochodzie, którym jechały cztery osoby odpowiadające rysopisom, znaleziono duży profesjonalny pojemnik z gazem łzawiącym. Wywiadowcy wraz z rudzkimi kryminalnymi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 42, 29, i 19-lat oraz 18-latkę córkę jednego z zatrzymanych mężczyzn - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić trzem sprawcom zarzuty zniszczenia mienia i naruszenia miru domowego. Śledczy z rudzkiej komendy w prowadzonym postępowaniu wyjaśnią jakimi motywami kierowali się sprawcy i jaka miała być rola będącej z nimi 18-latki.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Achim

  Kobieta zdradzila swojego konkubenta, po czym konkubent wpadl z kolegami po swoje rzeczy. Niestety został spłoszony przez kochanka swojej konkubiny który w tymże czasie przebywał w mieszkaniu. Bombelek w tym czasie był w szkole.

 • Nah

  Gdzie ich zatrzymali?

 • elo

  Między lewym a prawym krzakiem jak uciekali.

 • AK

  Wyplewić patologię.

 • Rudolf

  Założę się, że prowodyrką całego zajścia była 18letnia córka. Dziecko nie dostało od kogoś tego co chciało więc postanowiło rękami ojca i kolegów ukarać Bogu winnego Kafałziorza.

 • Obeznany

  Kibole Ruchu najechali skatować kibica Górnika mieszkającego przy Dobrej Nadzieii.

 • Siro

  Nie trafiony

 • sztacheta

  Ja ja tom sie lejom bez przerwy,naloc im po jednym ido roboty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również