Wiadomości z Rudy Śląskiej

Związkowcy KWK Ruda żądają wypłacenia "jednorazówki" w wysokości 1526 zł

 • Dodano: 2020-02-11 12:30, aktualizacja: 2020-02-17 11:58

Przedstawiciele związków zawodowych działających przy KWK Ruda żądają wypłacenia dodatkowych środków tzw. "jednorazówki", która ma wyrównać średnią płacę w tej kopalni za 2019 rok.

- W nawiązaniu do odpowiedzi dotyczącej rozliczenia funduszu płac w KWK Ruda za rok 2019 Związki Zawodowe działające w Kopalni żądają wypłacenia jednorazówki, która wyrówna niewykonanie średniej płacy na poziomie 7802,28 złotych w roku 2019 - czytamy w piśmie.

Związkowcy żądają także, aby kwotę jednorazówki powiększyć o skutki zwiększenia przez zarząd PGG zatrudnienia w soboty i niedziele.

- Ponadto żądamy, aby kwotę jednorazówki powiększyć o skutki zwiększenia przez zarząd PGG S.A. zatrudnienia w soboty i niedziele (uchwały Zarządu PGG), co spowodowało uszczuplenie funduszu płac zwiększonymi wypłatami nagród rocznych, wynagrodzeń za urlop wypoczynkowy i L4 o kwotę 3 604 12 zł - czytamy w piśmie.

Przedstawiciele związków zawodowych w dalszej części pisma przekonują, że uchwały zarządu spółki w sprawie zwiększenia zatrudnienia w soboty i niedziele nie były uzgadniane z nimi uzgadniane.

- Uchwały Zarządu PGG [...] nie powodowały zwiększenia wydobycia powyżej planu PTE, tylko powodowały dezorganizację pracy w oddziałach wydobywczych i skutkowało brakiem wydobycia w dni poniedziałek-piątek - czytamy w piśmie.

Według wyliczeń związkowców średnia wysokość dodatkowego świadczenia miałaby wynosić ok. 1526,20 zł. Pod pismem podpisali się działacze wszystkich związków działających na kopalni. Związkowcy mają spotkać się dzisiaj z dyrektorem kopalni, aby podpisać porozumienie w tej sprawie. Górnicy chcą, aby "jednorazówka" była wypłacona 14 lutego.

Związkowcy KWK Ruda żądają wypłacenia "jednorazówki" w wysokości 1526 zł

Zobacz także

Komentarze (89)    dodaj komentarz »

 • Brajan

  Dostali?

 • lol

  Dostali, 1200 na ręka.

 • Brajan

  Super. Niech Zyje Nam Gorniczy stan! Ram pam pam

 • Bogdan

  Jakim trzeba być ignorantem, świat odchodzi od atomu, bo się nie opłaca, bo niebezpieczne, droga utylizacja itd itd...Mamy jako Polska swoje złoża wegla, mamy kopalnie, elektrownie a banda wariatów pisze że pozamykać. Szfaby kopalnie otwieraja, w Azji stawiają nowe, a nie w Polsce wy[...] w [...]u wszystkie, przecież bogaty Polak kupi od rusa hahah Niepodległe państwo to takie które jest niezależne energetycznie

 • as

  Prywatne kopalnie sie oplacaja bez kasty zwazkowcow i pociotkow na utrzymaniu.

 • Brajan

  Jeszcze troche i nasza duma slaska jaka jest gornik zostanie znienawidzony przez innych zyjacych nawet na slasku.

 • Kolo

  Produkuja towar ktory sie nie sprzedaje i jeszcze chca premie za to, pycha kroczy przed upadkiem!

 • Vg

  [...]o wam dać nierobów . Polikwidowac to nierentowne KWK żadnego pożytku z was nie ma darmozjady.

 • ja

  oby jak najszybciej te kopalnie pozamykali! juz mam dosyc tych zadan, ciagle im malo! nie, nienalezy sie wam wiecej! widocznie taniej i bardziej oplacalnie jest sprowadzic wegiel z zagranicy! chcecie za duzo i sami kopalnie wykonczycie, oby was zamkneli jak najszybciej!

 • Ted

  Górnicy to jest nadzwyczajna kasta ludzi

 • anty zwiazki

  a SOLIDARNOŚĆ ile chce pewnie ze 15000 na reke hehehehe ludzioe dalej daja sie nabierac na ZWIAZKI smieszne byscie sobie te slkadki odkładali i za rok była by niezła sumka w kieszeni

 • Afroamerykanin

  Kczor tyż żondo pomnika i wraku o wy murcole jedne dur mało smarkate chopy na pyndzyjiiiii

 • Elo

  Masz w 100% rację

 • Antek

  Tak zgadza się durś mało

 • Andrzej Rosa

  Panie dyrektrze Pan się nie boi. Pan podpisze. Oni całymi rodzinami głosowali na Grzegorza, Dorotę, Marka. Włos Panu z głowy nie spadnie.

 • Dołowiec

  Gornicy nie konwersujcie z "ekonomistami" bo oni zawsze nas beda krytykowac. my mamy ok 4000 z weekendami i za harówke. my wiemy co to jest sie urobic po łokcie.ale jak nauczyciele chcieli po 8000 za 4 godz pracy dziennie(nie wspomne ze pracuja tylko 10 m-cy w roku) to im cala polska brawa bila. niech se cala ta elita ekonomistow popracuje 1 miesiac na dole i wtedy sie wypowiada bo gadac umi kazdy z nich ale nie ma bladego pojecia o tym co gada.

 • MRIS

  Jak tam bardzo ciężko w tej kopalni to wyjeżdżaj na górę i w świat szeroki zapraszamy pracy mnóstwo tylko trzeba coś umieć i myśleć - no tak zatem znów pod ziemię i pozostaje ryc jak kret. No i do związku się zapisać i ciągle rzadac - socjalistyczne bezmuzgi. Dla Was ekonomia to pojęcie niesustniejace lub tak trudne do zrozumienia ze aż nieosiągalne.

 • Olo

  W cywilizowanym państwie nauczyciel to jest pan No ale żeby robić po 3-4 godziny to nie potrzeba szkoły,tylkokilo i łopata hercówa do ładowania

 • Olo

  W cywilizowanym państwie nauczyciel to jest pan No ale żeby robić po 3-4 godziny to nie potrzeba szkoły,tylkokilo i łopata hercówa do ładowania

 • Młody emeryt.

  Żądają! To może górnicy spytajcie podatnika czy wam da.Bo niby kto wam wyłożyć ma.Przeca nie spółka.Jak starty przynosi.Tylko Państwo dopłaca.Ps.znowu podatnik bedzie musiał dołożyć na żądania górników.Bo Im się należy.Tam niby wszyscy ciężko robią.Szychta dolowa a po powierzchni chodzi.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.